banner2

OKULLAR GEÇ Mİ AÇILACAK? Yaz tatili 4,5 ay oldu: Öğrenciler bu tarihe dikkat…

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimi gören milyonlarca öğrenci yaz tatiline ilişkin gelişmeleri merak ederek yakından takip ediyor. İşte yaz tatiline ilişkin detaylar...

Ekonomi 27.05.2023, 19:32 27.05.2023, 19:51
Abone ol
OKULLAR GEÇ Mİ AÇILACAK? Yaz tatili 4,5 ay oldu: Öğrenciler bu tarihe dikkat…

Yaz tatili uzatıldı mı sorusu ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi gören milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanıyor. Öte yandan MEB tatil haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. İlkokul Ortaokul ve lise öğrencileri şu anda 3 günlük tatilde. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilere müjdeli haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Bu defa güzel haber yaz tatili için geldi. MEB yaz tatili süresi ile ilgili yeni duyuru yaptı. Peki, yaz tatili uzadı mı? Yaz tatili bir hafta önemi çekiliyor? İşte yaz tatili ile ilgili merak edilen detaylar... 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek yaz tatili haberi milyonlarca öğrenci tarafından takip ediliyor. 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, 14 Mayıs cumhurbaşkanı ve milletvekilleri genel seçimi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve 28 Mayıs cumhurbaşkanı ikinci tur seçimi derken Mayıs ayını öğrenciler tam bir tatil maratonu içinde geçirdi. 1 Mayıs İşçi Bayramı ile başlayan tatil 19 Mayıs ve seçim tatiliyle devam etti. Bu hafta da Öğrencileri yeni bir tatil karşıladı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2 tura kalması ile birlikte öğrenciler için bir 3 günlük tatil daha verildi. Hafta sonu tatile çıkan öğrenciler 29 Mayıs Pazartesi günü de okula gitmeyecek. Yani okullar tam 3 gün tatil ilan edildi. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı'nın müjdeleri bununla da bitmedi. Bir müjde daha az önce açıklandı. MEB yaz tatili ile ilgili son dakika kararını duyurdu. Yaz tatili ili detaylar haberimizde yer alıyor. 

29 MAYIS 2023 PAZARTESİ OKULLAR TATİL Mİ?

Mayıs ayının başında başlayan Okullarda tatil maratonu devam ediyor. Mayıs İşçi Bayramı tatili, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tatili ve seçim tatili sonrasında bu hafta da öğrenciler 3 günlük tatille buluştu. 29 Mayıs Pazartesi okullar tatil mi sorusunun yanıtı öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı Geçtiğimiz günlerde Bu konuda da müjdeyi verdi. 28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerin ertesi günü yani 29 Mayıs Pazartesi günü okullar tatil edildi. Hafta sonunun birleşmesiyle birlikte öğrenciler 3 günlük Tatilin tadını çıkaracak.

MEB SON DAKİKA YAZ TATİLİ KARARI

Diğer yandan okul tatilleri ile ilgili yeni bir iddia daha gündemde. Yaz tatilinin uzadığı öne sürülüyor. Hatta bir hafta öne çekildiği de iddialar arasında yer alıyor. Peki, yaz tatili uzadı mı? Yaz tatili bir hafta önemi çekildi? MEB son dakika tatil açıklaması gelmedi. Yani yaz tatili şu anda planlanan programda devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda yeni bir açıklama yapması halinde haberimiz de yer vereceğiz. Güncel durumda okullarda yaz tatili 16 Haziran tarihinde başlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!