banner2

Okula giden çocuğu olanlara bakanlık müjdeyi verdi! PTT'den hesaplara kırtasiye ödemesi 1250 TL yatırılıyor!

Bakanlığın duyurusu ile vatandaşlar harekete geçti. Duyuruda ailedeki her çocuk başına ödeme yapılacağı açıklandı. Ödemeler PTT ve kamu bankalarınca başlatıldı. Okul ve kırtasiye ihtiyaçları artık anne babalar için sorun olmaktan çıktı. Detaylar haberimizde...

Ekonomi 10.02.2022, 14:54
Abone ol
Okula giden çocuğu olanlara bakanlık müjdeyi verdi! PTT'den hesaplara kırtasiye ödemesi 1250 TL yatırılıyor!

Ekonomik olarak zorluk çeken aileler için müjde niteliğinde bir duyuru yapıldı. Her çocuk için vatandaşlara 1.250 TL ve üstünde bir ödeme yapılacak. Bu ödemler PTT ve kamu bankaları üstünden gerçekleşecek. Artık oku ve kırtasiye ihtiyaçları vatandaşımız için problem olmayacak. Okulların açılmasıyla ortaya çıkan kırtasiye ve okul masrafları da pek çok vatandaşımızı zora sokmaktadır. Zor zamanlarda devlet bu yurttaşlarımıza destek olarak ihtiyacı olan ailelerimize 1.250 TL ve üstünde ödemeler gerçekleştirecek. 

Kırtasiye ve okul masraflarının giderilmesi için ödenecek olan 1.250 TL’ye kadar olan ödemeler hususunda gerekli olan tüm açıklamaları aile ve sosyal hizmetler bakanlığı açıkladı. Aile ve sosyal hizmetler bakanının yapmış olduğu açıklamaya göre parasal durumu iyi olmayan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu yardım ödemesi yapılacak. Fakat bu yardım ödemesinden yararlanmak için müracaat yapmak gerekiyor. 

OKUL GEREKSİNİMLERİ İÇİN HER ÇOCUĞA 1.250 TL 

Aile ve sosyal hizmetler bakanlığının yaptığı açıklamaya göre her çocuk için 1.250 TL SED ödemesi yapılacaktır. Bakanlığın yapacağı bu ödemeler ile çocukların okul ihtiyaçları giderilecek. Eylül ayında başlayacak olan bu ödemelerden yararlanmak için ihtiyaç sahibi olmak şart. Toplamda 170 000 000 TL ödenek hazırlandığı duyuruldu. Bu ödemeler ihtiyaç sahibi ailelerin tümüne dağıtılacaktır. 15 Eylül itibari ile müracaatta bulunan ve müracaat onayı alan her vatandaşa bu ödeme yapılacak. Bu ödemeleri yurttaşlar PTT ve kamu bankaları üstünden alabilecekler. 

ÖDEME BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK? 

SED müracaatında bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız bağlı oldukları il ve ilçedeki sosyal hizmet müdürlüklerine ve sosyal yardımlaşma müdürlüklerine müracaatta bulunmaları gerekiyor. Başvuru yapıldıkları sırada yurttaşlardan bazı belgeler istenir. Bu belgeler dilekçe, T.C kimlik ve sağlık raporudur. 

Bu belgeler ile müracaat yapan vatandaşlar ödemelerden faydalanabilecek. Ek olarak okula giden öğrencilerimizin masraflarını karşılamak adına sosyal yardımlardan da faydalanılabilir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!