banner2

Öğrenci servislerine rekor zam! Kısa mesafe bakın kaç TL oldu

Rusya-Ukrayna krizi akaryakıt fiyatlarını etkiledi. Motorine ve benzine gelen zamlar sebebiyle okul servis ücretlerine de zam geldi. İzmir'de öğrenci servislerine yapılan yüzde 40 zamın ardından en yakın mesafe servis ücreti 540 TL'ye, en uzun mesafe ise bin 370 TL'ye yükseldi.

Ekonomi 22.04.2022, 11:46
Abone ol
Öğrenci servislerine rekor zam! Kısa mesafe bakın kaç TL oldu

Ukrayna-Rusya krizi nedeniyle petrol fiyatlarında yaşanan artış, servis ücretlerine de yansıdı. İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası’nın öğrenci servislerinde yüzde 40 fiyat artışı talep etti. Odanın bu talebi UKOME tarafından onaylanırken, İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Erdem Mert, esnafın büyük bir özveri ile çalışmaya devam ettiğini söyledi.

'YÜZDE 40'LIK ARTIŞ DENGEYİ KORUMAK İÇİNDİR'

Servisçi esnafını düşünürken öğrenci velilerini de mağdur etmek istemediklerini kaydeden Mert, “Söz konusu yüzde 40’lık artış bu dengeyi korumak amaçlıdır. Araçlarımızın bakım gideri, yedek parçası, lastik gideri istediğimiz yüzde 40 oranından daha fazla artış göstermiştir” dedi.

EN YAKIN MESAFE 540 TL'YE ÇIKTI

Yeni öğrenci servis tarifesine göre en yakın mesafe olan 0-3 km arası aylık 540 TL, yıllık 4 bin 860 TL olurken, en uzak mesafe 0-40 km arası ise aylık bin 370 TL, yıllık 12 bin 330 TL olarak onaylandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!