Yandex Metrica

Sitede Ara

O yatırımı yapan köşeyi döner! Necmettin Batırel 100 TL olacak diyerek duyurdu: Bu fırsat kaçmaz

O yatırımı yapan köşeyi döner! Necmettin Batırel 100 TL olacak diyerek duyurdu: Bu fırsat kaçmaz

Dönem dönem yaptığı dolar tahminleri ile dikkat çeken ekonomist Necmettin Batırel, yükselişin 100 lira olacağı yatırım aracı için 'hemen alın' uyarısını yaptı. 

Ekonomi

09.07.2024, 17:56

Sosyal medya platformu X'den paylaşımda bulunan Ekonomist Necmettin Batırel, "ABD ekonomisi uzun süreli yüksek faiz politikasının bedelini küçülerek ödüyor. İmalat daralıyor, perakende satışlar düşüyor, halk harcama yapamıyor, Haziran ayında istihdam tahminleri aştı, önceki ayların rakamlarında yapılan aşağı yönlü revizyonlar ve aylık ücret artışlarındaki yavaşlama emek piyasasındaki soğumayı gösteriyor." ifadelerini kullandı. 

Paylaşımına devam eden ünlü ekonomist, "İşsizlik oranı yüzde 4.1’e yükseldi. Enflasyonu düşüreceğim derken, sistem tıkandı. Verilerdeki bozulma üzerine FED’in eylül ayında 25 baz puanlık faiz indirimine gitme ihtimalinin yüzde 74’e yükselmesi altına yaradı." dedi. 

Batırel ayrıca, "Başkan Biden'ın yeniden seçilme riski bir tarafa yeniden seçilirse Başkanlık görevlerini yönetme becerisi konusunda artan çok ciddi bir endişe var." ifadelerini kullandı.

Bu belirsizlik altın fiyatlarını destekliyor diyen Batırel "Demokrat Parti bir yedek aday bulmak için harekete geçti, ancak Biden kesinlikle adaylıktan çekilmeyeceğim diyerek kapıyı kapattı" dedi.

Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu: Altın fiyatları ne kadar olacak? Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu:... Haberi Görüntüle

İLK HEDEF 2420 DOLAR

Paylaşımına devam eden Necmettin Batırel şu ifadeleri kullandı;

"Altındaki yukarı hareketi destekleyen bir diğer önemli gelişme Bitcoin’deki sert düşüş.

55 bin dolarlık desteğini kaybetmesi halinde çöküş hızlanacak. Mayıs ayı sonunda 2450 dolarlık rekor seviyelere ulaştıktan sonra 2312 dolarla dip yapan altın yeni haftaya 2380 dolarla başladı. İlk hedef 2420 dolar. Bu seviye aşılırsa 2500 dolara ulaşılacak.

FED başkanı Powell’ın senato ve temsilciler meclisindeki sunumları ile ABD’de Perşembe ve Cuma günü açıklanacak ve düşüş beklenen Haziran enflasyon rakamları sonrası ataklar sertleşebilir.

İsviçre’nin en büyük bankalarından UBS; korunma aracı olarak altının bir numara olduğunu açıladı. Dolardaki kayıplar arttığı için Çin merkez bankası rezervlerindeki altın miktarını artırabilir. Dünya Altın Konseyinin 2024 Altın Rezervleri anketine göre, merkez bankalarının yüzde 29'u önümüzdeki 12 ay içinde altın rezervlerini artırmayı planlıyor.

17 Temmuz Gram altın fiyatı | Altın ne kadar oldu? 17 Temmuz Gram altın fiyatı | Altın ne kadar oldu? Haberi Görüntüle

100 TL ARTACAK

Bu rakam '2018'de bu ankete tutulmaya başlandığından bu yana en yüksek seviye. ABD’nin en büyük bankalarından Goldman Sachs 2024 sonunda altının onsunun 2700 dolar olarak görüyor. Çin Merkez Bankası' Haziran ayında rezervlerindeki altın miktarını arttırmadı.

Ancak Hindistan Merkez Bankası son 2 yılın en büyük alımını yaptı. Çin’in geçici olarak altın talebini geri çekmesi sıra dışı değil. Dolardaki kayıpların artması altını güçlendirecek. Şu anda Kapalıçarşı’da 2500 TL’den satılan altın kısa vadede 2600 lirayı aşabilir.

Uzun vadeli ana hedef 3 bin liradır. Tasarrufunu 1 yıl boyunca sağlam yatırımda tutmak isteyenler hiç vakit kaybetmeden alım yapsınlar."

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading