Yandex Metrica

O kişiler 270 TL'lik ödemeden muaf tutuldu! ÖSYM açıkladı: Sadece bu illerde yaşayanlar için geçerli olacak!

O kişiler 270 TL'lik ödemeden muaf tutuldu! ÖSYM açıkladı: Sadece bu illerde yaşayanlar için geçerli olacak!

16 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2023 Dikey Geçiş Sınavı için belirlenen ücret 270 TL olarak açıklandı. Ancak ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) resmi internet sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Sivas-Gürün il/ilçesinde ikamet eden veya 6 Şubat 2023 tarihli depremlerde bu bölgelerde olan adaylar ücret ödemek zorunda olmayacaklar. İşte detaylar...

Ekonomi

23.01.2024, 20:58

ÖSYM, 16 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2023 Dikey Geçiş Sınavı ile ilgili önemli bir duyuru yaptı. Yapılan duyuruya göre; Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Sivas-Gürün il/ilçesinde ikamet eden ya da 6 Şubat 2023 tarihli depremlerde bu bölgelerde ikamet eden adaylardan sınav ücreti talep edilmeyecek.

Araç alacaklara müjde: ÖTV indirimiyle o marka model arabalara dev indirim geliyor! Araç alacaklara müjde: ÖTV indirimiyle o marka model arabalara dev... Haberi Görüntüle

NÜFUS KAYIT SİSTEMİNDEN KONTROL EDİLECEK

ÖSYM, adayların adres bilgilerini Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi üzerinden kontrol ederek bu uygulamayı gerçekleştirecek.

Sınav ücreti muafiyeti, adayların maddi yükünü hafifletmekle kalmayacak, aynı zamanda deprem mağduru olan adaylara da destek olacak. Bu şekilde, sınav sürecinde yaşanan olumsuz etkiler en aza indirgenerek, adayların adil bir şekilde değerlendirilmesi sağlanmış olacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading