Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan vermişti! Yeni ekonomi destek paketinden kimler yararlanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından Sosyal yardımlar konusunda yeni müjdeyi duyurdu. Ekonomik olarak dezavantajlı ancak mevcut programlardan yararlanamayan kesimlere yeni destek paketlerinin verilip verilmeyeceği merak edilmeye başladı. Peki yeni ekonomik destek paketinden kimler yararlanacak? İşte tüm detaylar...

Ekonomi 07.06.2022, 14:26
Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan vermişti! Yeni ekonomi destek paketinden kimler yararlanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi. Yeni sosyal ekonomik destek paketinin müjdesini veren  Erdoğan’ın açıkladığı Türkiye Aile Desteği Programı ile kim ne zaman ekonomik destek alacak? sorusu da sorulmaya başlandı. Peki Sosyal yardım başvuruları ne zaman başlayacak?

EKONOMİ DESTEK PAKETİNDEN KİM YARARLANACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladığı yeni ekonomik paket desteğine ilişkin olarak şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 98 milyar liralık sosyal yardımla ihtiyaç duyan her vatandaşımızın yanında olmuştuk. Bu yıl sosyal yardım bütçemizi ek programlarla daha da güçlendiriyoruz. Amacımız, gelişen ve büyüyen Türkiye'nin refahının tüm kesimlerle paylaşılmasını sağlamaktır. Bu kapsamda, Türkiye Aile Desteği Programı ile ekonomik olarak dezavantajlı ancak mevcut programlardan yararlanamayan kesimlere yönelik 15 milyar liralık yeni bir paketi daha devreye alıyoruz. 

SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Vatandaşlarımız bu yeni pakete, hem elektronik devlet hem de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden haziran ayının üçüncü haftasından itibaren başvurabilecek."

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu çerçevede bir yıl boyunca sürecek ödemelerin ilkinin Kurban Bayramı öncesi yapılacağını bildirerek, Türkiye Aile Desteği Programı'nın ülkeye ve vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!