banner2

Motorine zam geldi! Gece yarısından itibaren geçerli! İstanbul, Ankara, İzmir motorin fiyatları

Motorine zam geldi, fiyat 28 liranın üzerine çıktı. motorinin litresi İstanbul'da 27.89'a, Ankara ve İzmir'de 28.01'e yükseldi.

Ekonomi 08.06.2022, 01:20 08.06.2022, 01:34
Abone ol
Motorine zam geldi! Gece yarısından itibaren geçerli! İstanbul, Ankara, İzmir motorin fiyatları

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine zam geldi. Motorin zamlı fiyat ile 28 TL’nin üzerine çıktı. Petrol fiyatlarının yükselmesi ve döviz kurundaki hareketlilikler akaryakıt fiyatlarına yansıdı. Motorin 1 lira 95 kuruş arttı. Zamlı fiyatların ardından motorinin litresi İstanbul'da 27.89'a, Ankara ve İzmir'de 28.01'e yükseldi.

Petrol ve döviz kurlarındaki artış akaryakıt fiyatlarına yansıyor. Son dönemde üst üste gelen akaryakıt zamlarına bu geceden itibaren yenisi eklendi. Motorinin litresi 1 lira 95 kuruş arttı.

İSTANBUL’DA MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?

ANKARA’DA MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?

İzmir’DE MOTORİNİN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?

İstanbul'da 25.94'ten satılan motorinin litresi 27.89'a yükseldi. Motorinin litresi Ankara ve İzmir'de 26.06'dan 28.01'e çıktı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!