banner2

Mobilya alacaklara kötü haber! O tarihten itibaren rekor zam geliyor 

Mobilya sektöründen kaynaklar, asgari ücret zammının ardından ürünlere Kurban Bayramı sonrasında zam yapma kararı alındığını açıkladı.

Ekonomi 06.07.2022, 16:52
Abone ol
Mobilya alacaklara kötü haber! O tarihten itibaren rekor zam geliyor 

Asgari ücrete gelen zamla birlikte birlikte ham madde fiyatlarının yükseldiğini iddia eden mobilya sektörü kaynakları, Kurban Bayramının ardından mobilya ürünlerine yüzde 20 ila 30 arasında zam yapılacağını açıkladı.

"BAYRAM ÖNCESİ ALIM YAPILMASINI ÖNERİYORUZ"

Asgari ücrete gelen artışın zincirleme olarak herkese yansıyacağını dile getiren MODOKO Başkanı Koray Çalışkan, “Dolayısıyla aldığımız malzeme fiyatlarında da artışa neden olacak. Birde iç piyasa daraldığı için neredeyse hiç yansıtmıyorduk. Şimdi sunta ve MDF’den gelen artışlara bakacağız. Bayramdan fabrikalarda suntaya zam yapacaklar. Bizde bu artışları ve işçilik maliyetlerimizi hesaplayıp zam yapmaya başlayacağız. Büyük ihtimalle yüzde 20 ila 30 arası bir zam olacak. Dolayısıyla zamdan etkilenmek istemeyenlere bayram öncesi alım yapmalarını öneriyoruz.” diye konuştu.

TÜKETİCİ ZAMLI FİYATTAN ALINACAK

Bayram sonrası asgari ücretteki yansımaların etkilerini mutlaka göreceklerini açıklayan Albox Yönetim Kurulu Başkanı Olgun Sağlam da, “Çünkü bu durum bütün sektörlere işverenlere bir artı maliyet getiriyor. Dolayısıyla bu artı maliyet ister istemez tüketiciye zam olarak yansıyacaktır. Alım gücünün yükseltilmesi için verilen bu destekler ise enflasyonu aşağı çekmeyecek. Çünkü bayramdan sonra hammaddeciler fiyatlarına yansıtacak bizde mecburen son tüketiciye yansıtmak zorunda kalacağız.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!