banner2

Milyonların beklediği kanun Resmi Gazete'de! Vergi, trafik, KYK borçları tek tek siliniyor: Hemen başvurun

Milyonların beklediği borç yapılandırma kanunu Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, vergi cezaları, trafik cezaları, KYK borçlarında yapılandırma imkanı getiriliyor. İşte detaylar...

Ekonomi 25.03.2023, 09:58
Abone ol
Milyonların beklediği kanun Resmi Gazete'de! Vergi, trafik, KYK borçları tek tek siliniyor: Hemen başvurun

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın vatandaşlaraın kamuya olan borçlarının yeniden yapılandırılması imkanı getiren borç yapılandırma kanunu Resmi Gazete'de yayımlandı.

VERGİ, TRAFİK, KYK BORCU OLANLAR DİKKAT!

Karara göre, vergi dairesine ödenmemiş vergi ve diğer borçların tamamı ile bunlara bağlı gecikme zammı ve faizi yerine Yİ-ÜFE oranında güncelleme yapılarak hesaplanan borcun ödenmesi, vergi aslına bağlı cezaların tamamının silinmesi, vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının yüzde 50'sinin silinmesi, dava konusu yapılan ihtilafların sulh yoluyla sonlandırılması, vergi incelemesi ve takdir işlemleri devam eden alacakların yapılandırılması, 2018-2022 dönemine ilişkin olarak matrah ve vergi artırımında bulunan ve şartları yerine getiren mükelleflere dair vergi incelemesi ve tarhiyat yapılmaması imkanları getirildi.

KYK DA BORÇ YAPILANDIRILMASI KAPSAMINA ALINDI

Ayrıca, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurt Hizmetleri Kanunu'nda yapılan düzenleme kapsamında öğrenim ve katkı kredisi alacaklarının asıllarına vade tarihleri ile 9 Kasım 2022 tarihi arasında gecikme zammı, Yİ-ÜFE tutarı, katsayı tutarı gibi alacaklar hesaplanmayacak ve bu alacaklar terkin edilecek, kalan borç yapılandırma kapsamında ödenebilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!