banner2

Milyonların beklediği haber! EYT için tarih verildi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı canlı yayında milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT için tarih verdi.

Ekonomi 05.07.2022, 01:40 05.07.2022, 02:10
Abone ol
Milyonların beklediği haber! EYT için tarih verildi

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna ilişkin Cumhur İttifakı'ndan önemli bir açıklama geldi. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı bir canlı yayında EYT sorunun çözüme kavuşturalması adına  net bir tarih verdi. Destici açıklamasında, ''Yaşanan hak mağduriyetinin ortadan kalkması için, Büyük Birlik Partisi olarak arkadaşlarımızla birlikte başından beri gündeme taşıdığımız EYT sorunu, inşallah önümüzdeki yasama döneminde Cumhur İttifakı tarafından çözülecektir' ifadelerini kullandı.

BAKAN BİLGİN DE DEĞİNMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de geçtiğimiz günlerde 24 Tv'de katıldığı programda, "EYT meselesi masanızda mı?" sorusunu yanıtlarken, "Tabii masamızda. Türkiye'nin emekçileri hiç merak etmesinler, hiç endişe etmesinler. Türkiye'nin her sorunu, çözülmesi gereken dosya olarak önümüzde duruyor. Bu, önümüzdeki dosyalardan, çözülecek şeylerden biri" demişti. "2023'te EYT çözülür diyebilir misiniz?" sorusuna karşılık ise Bilgin, "Bu yılın sonuna kadar bu yolda önümüzde olan bütün dosyaları çözeceğiz. O da önemli dosyalardan biri… Orada da alternatif maliyetleri, çözüm önerilerini oluşturmaya çalışıyoruz. Her şey önümüzde" yanıtını vermişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!