banner2

Milyonları ilgilendiriyor! Bakan Bilgin duyurdu: Temmuz ve Ocak'ta ek göstergelerle maaşlar katlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, maaşlara büyük oranda artıracak yeni düzenleme ile ilgili konuştu. Bilgin, canlı yayında milyonlarca kişiyi ilgilendirecek yeni düzenleme ile ilgili, “Temmuz ayında kapsamlı bir iyileştirme yapacağımızı söyleyeyim. Çalışanlarımızı enflasyonun tahribatına karşı koruyacak bir düzenleme yapacağız.” dedi.

Ekonomi 06.06.2022, 20:47 06.06.2022, 21:16
Abone ol
Milyonları ilgilendiriyor! Bakan Bilgin duyurdu: Temmuz ve Ocak'ta ek göstergelerle maaşlar katlanacak

ARALIK AYINDA DA ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN YENİ DÜZENLEMELER YAPACAĞIZ

Maaşlara yeni düzenleme müjdesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin verdi. TRT Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 3600 ek göstergeyi değerlendirdi. Bakan Bilgin, 'Temmuz ayında kapsamlı bir iyileştirme yapacağımızı söyleyeyim. Çalışanlarımızı enflasyonun tahribatına karşı koruyacak bir düzenleme yapacağız. Biz Aralık ayında da çalışanlarımız için yeni düzenlemeler yapacağız. Aralık ayında yapılan düzenlemeyle ek göstergelerin maaşlara etkisi katlanarak artacak.'' diye konuştu.

ASGARİ ÜCRETTE DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR ARTIŞ YAPMIŞTIK

Bakan Bilgin, “Türkiye’nin çalışanlarını emekçilerini ilgilendiren her konu bizim ilgi alanımıza giriyor. Bunlardan biride ek göstergeydi. Sayın Cumhurbaşkanımız bugün açıkladı. Daha öncede bildiğiniz gibi asgari ücrette devrim niteliğinde bir artış yapmıştık.” dedi.

MAAŞLARDA 1300 LİRA İLE 1400 LİRA ARASINDA BİR DEĞİŞİM OLDU

“Cumhurbaşkanımız bizden kapsamlı bir düzenleme istedi bizde bunu yaptık.” diye Bilgin, “5 milyon 300 bin emekliyi kapsayan bir çalışma yaptık. Dolayısıyla sendikaların ve kimsenin beklemediği bir düzenleme yaptık. İnanıyorum ki Türkiye’nin kamu çalışanları bu gece farklı uyuyacak. Diyecek ki devletim beni düşünüyor. Bugün kamuda çalışan sıfır ek göstergesi olan çalışanlarımızda 600 ek puan aldılar. Maaşlarda 1300 lira ile 1400 lira arasında bir değişim oldu.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!