Yandex Metrica

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor: Doğalgaza zam gelecek mi?

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor: Doğalgaza zam gelecek mi?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Haziran ayında mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı doğalgaza zam gelip gelmeyeceğini açıkladı. Peki 2024 Haziran ayında doğalgaz ve elektrik üretimi amaçlı gaz satışında fiyat değişikliğine gidilecek mi?  

Ekonomi

31.05.2024, 09:50

BOTAŞ'ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, doğalgaz fiyatlarında Haziran ayında geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarifenin sabıt kaldığı görülüyor.

Bu tarife tablosuna göre BOTAŞ'ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine haziran ayında uygulayacağı satış fiyatı ise 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak belirtildi.

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak açıklandı.

Elektrik üretim amaçlı gaz satış tarifesinde ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu.

Dev proje yükseliyor: Ülke ekonomisine 345 milyon liralık katkı sağlayacak Dev proje yükseliyor: Ülke ekonomisine 345 milyon liralık katkı sağlayacak Haberi Görüntüle

DOĞALGAZ FİYATI NASIL HESAPLANIYOR?

Doğalgaz fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanmaktadır.

Kurumun internet sitesinde yer alan paylaşımda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır" ifadeleri  kullanıldı.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading