Milyonlarca kişi bu haberi bekliyordu SGK duyurdu! 2000 yılından önce sigortası olanlar 8 yıl erken emekli olabilecek!

SGK beklenilen duyuruyu yaptı. Erken rmekli olma hayalleri için gün saymaya başlayan vatandaşlar için müjdeli haberler geldi. Detaylar haberimizde...

Ekonomi 20.02.2022, 16:24 20.02.2022, 16:26
Abone ol
Milyonlarca kişi bu haberi bekliyordu SGK duyurdu! 2000 yılından önce sigortası olanlar 8 yıl erken emekli olabilecek!

SGK müjdeli duyuruyu yaptı. Emeklilik için yaşını bekleyen vatandaşlar, bu sayede tam 8 sene erken emekli olabilecekler. 2000 Ekim tarihinden daha erken emeklilik için sigorta başlangıcı yapan Bağkur tescili olan esnaf vatandaşlar yapılan müjdeli haberleri araştırmaya başladı. Bu vatandaşlar sigorta tescil durumlarını 1982 tarihine kadar geri çekmek mümkün bir hale gelecek. Çalışan vatandaşların emeklilik durumlarında hesaplamalar yapılırken tüm hizmetlerden hesaplamalar yapılarak katılacaktır. 

8 YIL ERKEN EMEKLİLİK MÜMKÜN!

Vatandaşlar sürekli olarak ne zaman emekli olacaklarını merak ediyorlar. Prim gün ödeme durumları ile beraber sigortalı olarak çalışma şartlarını yerine getiren bir yandan da istenen yaş şartlarını yerine getiren kişiler emekli olabiliyor. Fakat her ne kadar prim gün ödeme ile beraber sigortalı çalışma şartlarını yerine getirseler bile yaş şartları yerine gelmeyen vatandaşlar emeklilik hakkı elde edemiyor. 

4 Ekim 2000 tarihinden daha erken emeklilik için sigorta başlangıcı yapan Bağkur tescili olan esnaf vatandaşlar yapılan müjdeli haberleri araştırmaya başladı. Bu vatandaşlar sigorta tescil durumlarını 1982 tarihine kadar geri çekmek mümkün bir hale gelecek. Oda kaydı bulunan esnaf vatandaşlarda 1985 tarihine kadar emeklilik hakların geri çekmek için hak sahibi olacaklardır. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!