banner2

Milyonlarca genci sevindirecek haber! Mecliste kabul edildi: KYK borçları siliniyor

TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri süren torba kanun teklifinin 7'nci maddesi kabul edildi. Buna göre, KYK öğrenim kredisi borçlarının faizleri silinecek, öğrenciler yalnızca aldıkları kredi tutarı kadar geri ödeme yapacak.

Ekonomi 27.10.2022, 01:01
Abone ol
Milyonlarca genci sevindirecek haber! Mecliste kabul edildi: KYK borçları siliniyor

Meclis'te Genel Kurul'da; içerisinde KYK öğrenim kredisi borçlarının faizlerinin silinmesi; 'melek yatırımcılara' tanınan gelir vergisi istisnasının süresinin uzatılması, yıllık indirim tutarının 1 milyon TL'den 2,5 milyon TL'ye çıkarılması; Kur Korumalı Mevduat uygulamasının süresinin 31 Aralık 2023'e kadar uzatılması; işverenlerce işyerinde veya müştemilatında yemek verilmeyen durumlarda çalışanlara yemek parası olarak yapılacak nakit ödemelerin de gelir vergisi istisnasından yararlandırılması gibi pek çok maddenin yer aldığı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri sürüyor.

7. MADDE MİLYONLARCA GENCİ İLGİLENDİRİYOR

Teklifin 7'nci maddesi; milyonlarca genci ilgilendiriyor. Bugün Genel Kurul'da görüşülen 7'nci madde kabul edildi. Böylece yasanın tamamı görüşülüp yürürlüğe girdiğinde KYK öğrenim kredisi borcu olan öğrenciler, yalnızca aldıkları kredi tutarı kadar geri ödeme yapacaklar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!