banner2

Milyonlarca emekliye müjde duyuruldu! Bayram ikramiyesi 5 katına çıkacak: Yeni rakam belli oldu

Milyonlarca emekliye müjdeli haber duyuruldu. Emeklilere verilecek bayram ikramiyesi 5 kat artış gösterecek. Yeni rakam belli oldu. İşte detaylar...

Ekonomi 21.03.2023, 18:39
Abone ol
Milyonlarca emekliye müjde duyuruldu! Bayram ikramiyesi 5 katına çıkacak: Yeni rakam belli oldu

Milyonlarca emekli ocak ayında aldıkları yüzde 30'luk zammın ardından şimdi de bayram ikramiyesi beklentisine girdi. 

Emekli bayram ikramiyesi zammının artık Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündemine girdiği iddia ediliyor. Üstelik emekli bayram ikramiyesi Ramazan Bayramı öncesi tam 5 katına çıkacak.

5 KAT ARTACAK

Emekli Bayram ikramiyeleri ile ilgili Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün son dakika açıklamalarında bulundu. Uzun yıllardan bu yana ödenen ancak emekliyi tatmin edecek düzeye hala çıkmayan bayram ikramiyesi ile ilgili taleplerini sıralayan Ergün, Ramazan Bayramı öncesinde ikramiye ödemelerinin revize edilmesini ve 5 kat zam yapılmasını istediklerini dile getirdi.

EN AZ 5500 TL OLMALI 

Ergün, emekli bayram ikramiyesi zamlı ile ilgili en somut talebi gündeme getirdi. Ramazan Bayramı öncesinde 1100 TL olarak ödenecek olan bayram ikramiyesinin en düşük emekli aylığı seviyesine gelmesi gerektiğini belirten Ergün, bayram ikramiyesinin en az 5.500 TL olması gerektiğini ifade etti.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!