Yandex Metrica

Sitede Ara

Merkez Bankası Başkanı cevapladı: 500 ve 1.000 liralık banknotlar çıkacak mı?

Merkez Bankası Başkanı cevapladı:  500 ve 1.000 liralık banknotlar çıkacak mı?

Ekonomi piyasasında 200 liranın üzerinde banknot bulunmuyor. TCMB Başkanı Fatih Karahan, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, üst banknotların piyasaya çıkıp çıkmayacağını cevapladı. 

Ekonomi

05.06.2024, 13:30

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bilgilendirici bir sunum yaptı. Karahan, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, üst banknotlara ihtiyaç olup olmadığının teknik analizler sonucu ortaya çıktığını belirterek, bu konuda birimlerin çalıştığını söyledi. 

Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu: Altın fiyatları ne kadar olacak? Dananın kuyruğu koptu! İslam Memiş o gün geldi diyerek duyurdu:... Haberi Görüntüle

200 LİRANIN ÜSTÜNDE BANKOTLAR ÇIKACAK MI? 

Milletvekillerin sorularını da yanıtlayan Karahan, üst banknotlarla ilgili soruya da yanıt verdi. "500 ve 1.000 liralık banknotlara ihtiyaç var mı?" sorusu üzerine Karahan, bu kapsamda kupür kompozisyonunu farklı göstergelerle takip ettiklerini söyledi. 

Üst banknotlara ihtiyaç olup olmadığının teknik analizler sonucu ortaya çıktığını ifade eden MEB Başkanı Karahan, bu konuda birimlerin çalıştığını ifade etti. 

Kardeş ülkeden Türkiye'ye oluk oluk doğalgaz akacak: Dev projede son düzlük Kardeş ülkeden Türkiye'ye oluk oluk doğalgaz akacak: Dev projede son... Haberi Görüntüle

PİYASAYA SÜRÜLMESİNE NASIL KARAR VERİLİYOR? 

200 liranın üzerinde banknotlarla ilgili yılın ikinci enflasyon raporu sunumunda da olumlu sinyaller veren Karahan'ın, Meclis'teki açıklamasına şu şekilde devam etti; 

Üst banknota ihtiyaç olup olmadığı teknik analizler sonucunda ortaya çıkıyor, bu konuda birimlerimiz çalışıyor, incelemelerimiz devam ediyor. Bu kapsamda, kupür kompozisyonunu sizin dediğiniz şekilde ve farklı göstergelerle yakından takip ediyoruz. Bir karar verildiğinde, bu kamuoyuyla şeffaflık çerçevesinde paylaşılacaktır.

 

Habere Tepki Ver

8

2

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading