Yandex Metrica

Memur ve emeklinin zam oranı ne oldu 2024?

Memur ve emeklinin zam oranı ne oldu 2024?

Vatandaşlar, beş aylık enflasyon farkı ile memur zammı arasındaki ilişkiyi merak ediyorlar. Memurlar ve emekli memurların zamlı maaşlarıyla ilgili yapılan araştırmalarda, memur zam oranı da sık sık gündeme geliyor. Memur maaşlarındaki zam miktarıyla ilgili kesin bilgilerin temmuz ayında netleşmesi bekleniyor. Peki, Memur ve emeklinin zam oranı ne oldu 2024?
 

Ekonomi

03.06.2024, 15:04

TÜİK'in mayıs ayı enflasyon verilerini duyurmasıyla birlikte, beş aylık memur enflasyon farkı da netlik kazandı. Ayrıca, ekonomistlerin altı aylık enflasyon beklentisi de ortaya çıktı. Peki, Memur ve emeklinin zam oranı ne oldu 2024?

Altın rekora doymuyor! Sakın bozdurmayın: Uzman isim tarih verdi '6 bin  TL' olacak! Altın rekora doymuyor! Sakın bozdurmayın: Uzman isim tarih verdi '6... Haberi Görüntüle

MEMUR VE EMEKLİNİN ZAM ORANI NE OLDU 2024?

Mayıs ayı enflasyon rakamlarına göre, haziran enflasyonu hariç olarak memur ve memur emeklilerinin zam oranı yüzde 17,38 olarak belirlenirken, işçi ve Bağkur emeklilerinin zam oranı ise yüzde 22,72 olarak açıklandı.

Yunan adasına giden Türklerin yüzüne tükürdüler: Küfür gibi menü kapağını hiç önemsemedi! Yunan adasına giden Türklerin yüzüne tükürdüler: Küfür gibi menü kapağını... Haberi Görüntüle

MAYIS AYI ENFLASYON ORANLARI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mayıs ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarını kamuoyuyla paylaştı. Buna göre, 2024 yılı Mayıs ayında TÜFE'de yaşanan değişim oranları şu şekilde oldu:

Bir önceki aya göre yüzde 3,37 artış, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 22,72 artış, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 75,45 artış ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 62,51 artış kaydedildi.

Habere Tepki Ver

6

2

2

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading