Memur kebabı da lükse girdi! İstanbul'da bir simitin fiyatı bakın kaç TL oldu

İstanbul'da simitin fiyatı sabah kahvaltısını yolda yapan milyonlarca vatandaşı üzecek seviyeye geldi. Esnaf ve sokak satıcıları, rekabet sebebiyle farklı fiyatlardan satışların yapıldığını belirtti.

Ekonomi 01.07.2022, 14:30 01.07.2022, 15:11
Abone ol
Memur kebabı da lükse girdi! İstanbul'da bir simitin fiyatı bakın kaç TL oldu

İstanbullular için bir zam haberi de simit tarafından geldi. Sabah kahvaltısını simitle yapan binlerce vatandaşı derinden sarsacak haber yeni duyuruldu. 

Buha göre, 4 liradan satılan 100 gramlık simit, çatal, açma ve kek bugünden geçerli olmak üzere yüzde 25 artışla 5 liraya yükseldi. Konuyla ilgili fiyat tarifesi İstanbul UN-İŞ Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği imzasıyla tüm simitçi esnafına gönderildi.

BAZI YERLERDE 4 BAZI YERLERDE 5 TL 

Diğer yandan, İstanbul’un önemli merkezlerinde 4 lira olması gereken simit, rekabetten dolayı 3,5 liradan vatandaşa satılıyordu. Bazı esnaflar, 5 liraya çıkan simidi henüz fiyatlara yansıtmayı düşünmüyor. 

İstanbul’un en kalabalık yerlerinden Mecidiyeköy’de satış gerçekleştiren simitçi esnafı yeni tarifenin kendilerine ulaştığını söyledi. Esnaf, “Biz henüz fiyatları güncellemedik. Hala simidi 4 liradan satıyoruz. Alım gücünü zorlamamak için şimdilik fiyat artışını yansıtmadık. Ancak bize gönderilen tarifeyi istediğimiz zaman uygulama hakkına sahibiz. En kısa sürede satış rakamını 5 liraya yükselteceğiz” dedi. 

Bir başka esnaf da şu an simidi 4 liraya sattıklarını, yeni tarifenin kendilerine ulaştığın belirterek, “Dayanabildiğimiz kadar bekleyeceğiz. Şimdilik zam yapmayacağız” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!