Memur, emekli ve işçiye yeni zam müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda memur, işçi ve emekliye yeni zam müjdesinin sinyalini verdi. Erdoğan, 'Önümüzdeki Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz.' dedi.

Ekonomi 12.01.2022, 12:31 12.01.2022, 13:36
Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

YENİ ZAM MÜJDESİ

Memur, işçi ve emekliye yeni zam müjdesinin sinyalini veren Erdoğan, 'Önümüzdeki Temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz.' dedi.

ENFLASYON MESAJI

Enflasyonla mücadele ile ilgili net konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Salgın döneminde son derece başarılı bir yönetim sergiledik. Salgın süreci küresel ekonominin 2008 finans kriziyle bozulan dengelerini alt üst etti. Gelişmiş ülkeler 5 katına çıkan enflasyonla yüzleşmek durumunda kaldı. Enflasyon tarihlerinde görülmemiş orana ulaştı. Ülkemizde enflasyon sorunu elbette vardır. Buna ek olarak kur sorunuyla boğuşmuştur. Döviz kurunda olduğu gibi ekonomimizin gerçekleriyle uyuşmayan bir enflasyon vardır. En kısa zamanda bunun önüne geçeceğiz. Milletimizin hiçbir ferdini enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz.'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!