banner2

Mazota zam mı geldi? Benzin ve mazot fiyatları ne kadar oldu? Akaryakıta zam geldi mi? 

Akaryakıt fiyatlarının değişkenliği yüzünden internette aramalar yapılmaya başladı. 'Mazota zam mı geldi? Benzin ve mazot fiyatları ne kadar oldu?' soruları araştırılıyor. Peki mazota zam mı geldi? Benzin ve mazot fiyatları ne kadar oldu? Konuyla ilgili EPGİS ne açıklama yaptı? Akaryakıta zam geldi mi?

Ekonomi 03.03.2022, 11:25
Abone ol
Mazota zam mı geldi? Benzin ve mazot fiyatları ne kadar oldu? Akaryakıta zam geldi mi? 

Akaryakıta zam gelip gelmediği en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Sürekli değişiklik gösteren benzin ve mazot fiyatları internette araştırılıyor. Peki mazota zam mı geldi? Benzin ve mazot fiyatları ne kadar oldu? Akaryakıta zam geldi mi? 

AKARYAKITA ZAM GELDİ Mİ?

Daha önce EPGİS'in yaptığı açıklamada; motorine 96, benzine 23 kuruş indirim gelirken, oto gazın fiyatı ise 23 kuruş artmıştı. Zamlı ve indirimli tarifeler, gece yarısından sonra geçerli olacaktı. Fiyat değişikliklerinin ardından İstanbul'da benzinin litresinin 16,56 lira, motorinin litresinin 16,05 lira, oto gazın litresinin ise 10,07 lira olması bekleniyordu.

İNDİRİM YAPILDI MI?

Son olarak gelen indirimin ardından ise 2 Mart gecesinden itibaren benzine 88 kuruş, motorine 1 lira 51 kuruş zam geldiği yetkililer tarafından açıklandı. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve Batılı ülkelerinin sert yaptırımları, petrolle beraber akaryakıt fiyatlarını da çoğalmasına sebep oluyor.


Sektör kaynaklarının bilgilerine göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere litre başına benzinde 88 kuruş, motorinde 1,51 TL zam bekleniyordu. Buna göre güncel benzin fiyatları ise şöyle oldu: Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara'da ortalama 16,65 liradan satılan benzinin litre fiyatı 17,53 lira olarak satılacak. Benzinin litresi İstanbul'da 16,56 liradan 17,44 liraya, İzmir'de 16,67 liradan 17,55 liraya çıkacak.

GÜNCEL BENZİN FİYATLARI NE?

Güncel benzin fiyatları aşağıdaki gibidir.
İstanbul'da benzinin litresi : 17,44 TL
İzmir'de benzinin litresi : 17,55 TL
Ankara'da benzinin litresi : 17,53 TL

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!