banner2

Mayıs ödemelerinin tarihi belli oldu: 4336 LİRALIK ÖDEMESİ gelmeyenler: Hemen kontrol edin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yapmış olduğu destek paketletlerinden mayıs ayının ödemeleri salı günü sonlanıyor. Son ödemeler salı günü ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına geçecek. Ancak ödemeleri hesaplarında göremeyen vatandaşlar "Mayıs ayı aile destek ödemeleri yatırıldı mı?" sorusuna cevap arıyor. İşte detaylar...

Ekonomi 26.05.2023, 14:36 26.05.2023, 16:35
Abone ol
Mayıs ödemelerinin tarihi belli oldu: 4336 LİRALIK ÖDEMESİ gelmeyenler: Hemen kontrol edin

Mayıs ayı aile destek ödemelerinin yatıp yatmadığı araştırılıyor. Aylık hesaba geçen ödemeleri alan vatandaşlar için 31 Mayıs 2023 tarihinde ödemeler sonlanacak. Son ödemelerin hesaba geçmesi ile işlemler tamamlanmış olacak. Ancak ödemesini henüz alamamış vatandaşların sorgulama yapmaları gerekiyor. Bilgilerinin eksikliği yüzünden ödeme alamayanların müracaatlarını tekrar gerçekleştirmesi gerekiyor. 

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ YATIRILDI MI? 

"Mayıs ayı aile destek ödemeleri yatırıldı mı?" sorusu vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konulardan birisi. Milyonlarca vatandaşın yararlandığı ödemeler 15 Mayıs tarihinde yatmaya başladı. Ancak şehirden şehire ödemelerin yatma zamanında değişiklikler olabiliyor. Bu sebeple aile destek ödemesinin yatmasını bekleyen vatandaşlar henüz hesaplarında ödemelerini göremeyebiliyor.  

Mayıs ayı ödemeleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Herhangi bir değişiklik bildirilmediği için ödemeler her ay olduğu gibi Mayıs ayında da 15 – 31 tarihlerinde gerçekleştirilmektedir.

AİLE DESTEK ÖDEMESİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Aile destek ödemesi almak için bazı koşulları karşılamak gerekiyor. Aile destek ödemeleri Türk vatandaşlara yatmamaktadır. Bu sebeple mavi kart sahibi olmak öncelikli şartlar arasında yer alıyor. Türkiye’de ikameti bulunmayan, yurt dışında oturumu olan ve 18 yaşını geçmiş vatandaşlar yararlanabilmektedir.  

Noter, muhtar, memur, özel sandıklarda görevli akrabaların bulunmaması, cezaevi veya tutukevinde hükümlü olmamış olmak, öğrenci olmaması ve askerlik görevinden ifa etmemiş olmak gerekmektedir.  

AİLE DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU

Aile destek ödemelerinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin e-Devlet üzerinden müracaat etmesi gerekiyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!