banner2

MART 2023 EYT EN DÜŞÜK MAAŞ! En düşük EYT maaşı ne kadar, kaç TL olacak?

MART 2023 EYT EN DÜŞÜK MAAŞ! Milyonlarca kişinin heyecanla beklediği EYT kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi doğrultusunda 3 Mart itibari ile başvurular alınıyor. Buna göre tüm dikkatler ilk maaş ve promosyonlara yöneldi. Bu bağlamda başvurularını yapanlar en düşük emekli (EYT) maaşının kaç lira olduğu internette araştırılmaya başlandı. Peki, En düşük EYT maaşı ne kadar, kaç TL olacak? Konuya dair tüm merak edilenler haberimizde...

Ekonomi 06.03.2023, 16:29
Abone ol
MART 2023 EYT EN DÜŞÜK MAAŞ! En düşük EYT maaşı ne kadar, kaç TL olacak?

Milyonlarca kişinin heyecanla beklediği ve 1 Mart'ta yürürlüğe giren EYT düzenlemesi birçok insanı memnun ve mutlu etmişti. EYT açıklandığından beri başvurularını yapanlar emeklilik promosyonları ve en düşük emekli maaşını arama motorlarında araştırmaya koyuldu. Peki, En düşük EYT maaşı ne kadar, kaç TL olacak?

EN DÜŞÜK EYT MAAŞI KAÇ LİRA, NE KADAR OLACAK EYT?

En düşük EYT maaşı ne kadar, kaç TL olacak? 2022 yılı aralık ayında yapılan tarihin en yüksek asgari ücret zammı ile birlikte memur, emekli memur ve emeklilerin maaşları da aynı oranda yükseldi.

Bu doğrultuda, 2023 Ocak ayından itibaren Türkiye’de en düşük emekli maaşı 5 bin 500 lira seviyesine çıkmıştı. Böylelikle en düşük EYT maaşı da 5 bin 500 lira olacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!