banner2

Malezya'dan turizm hamlesi: Türkiye'de roadshow başlattı

Tourism Malaysia, Malezya’ya turist girişlerini artırmak amacıyla Türkiye'de bir roadshow başlattı. Roadshow, Türk acentelere Malezya hakkında ürün güncellemelerinin yanı sıra yeni satış ortaklıkları geliştirme fırsatı sunuyor.

Ekonomi 19.09.2022, 17:34 19.09.2022, 18:19
Abone ol
Malezya'dan turizm hamlesi: Türkiye'de roadshow başlattı

Malezya Turizm Genel Müdür Yardımcısı (Planlama) Sayın Iskandar Mirza Mohd Yusof başkanlığında seyahat operatörleri, otelciler, devlet turizm kuruluşları ve havayollarından oluşan heyet Türkiye'ye geldi. Haber 7'nin aktardığına göre Malezya turizm endüstrisinin toparlanmasını ve ekonomiyi geliştirme amaçlı ülkeye daha fazla uluslararası turist girişi sağlamayı amaçlayan proje, Roadshow turizm ticaret ortaklarıyla bağ kurma platformu ve Türk acentelere Malezya hakkında ürün güncellemeleri sunmanın yanı sıra yeni satış ortaklıkları geliştirme fırsatı sunuyor.


Malezyalı hizmet sağlayıcıları ve Türk acenteler, İstanbul’daki turizm ve seyahat oturumuna, destinasyon sunumuna ve bağlantı oluşturmaya yönelik öğle yemeğine katıldı. İskender Mirza Mohd Yusof, Roadshow hakkında şu şekilde konuştu:

Malezya’nın Türkiye Büyükelçimiz tarafından bu yılın Malezya ile Türkiye arasında birçok yeni gelişmeye şahit olduğu konusunda bilgilendirildim. Malezya Başbakanı Sayın Dato’ Sri İsmail Sabri Yaakob’un Temmuz ayında yaptığı resmi ziyaret ve Majesteleri Seri Paduka Baginda Yang Di-Pertuan Agong Al-Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Shah ve Majesteleri Seri Paduka Baginda Raja Permaisuri Agong Tunku Hajah Azizah Aminah Maimunah Iskandariah’ın Ağustos 2022’de Türkiye’ye yaptığı Devlet Ziyareti bunların en önemlileri. Bu nedenle, Malezya, Malezya’ya seyahat ilgisini çekmek için iki yıllık bir aradan sonra ağ oluşturmayı yeniden kurmak için Türk yurt dışı seyahat sektörüyle iş ilişkilerini güçlendirmeyi heyecanla ve dört gözle bekliyor.

MALEZYA'YA GİRİŞ PROSEDÜRLERİ GEVŞETİLDİ

Malezyaya giriş yapmak isteyen COVID-19 testlerine tabi tutulma zorunluluğu olmayan tam aşılı yolcular için giriş prosedürlerini gevşetti. Seyahat sigortası da Malezya’ya giren yabancılar için bir ön koşul değil ve gelen yolcuların artık ülkenin temas izleme uygulaması MySejahtera’daki Gezgin Kartını doldurmaları gerekmiyor.

Malezya’nın en son cazibe merkezleri arasında yaylalarda yeni açılan açık hava tema parkı Genting SkyWorld ve şu anda dünyanın en yüksek ikinci binası olarak duran Kuala Lumpur’daki muhteşem Merdeka 118 Kulesi bulunuyor.

TÜRKİYE'DEN GÜNLÜK DİREKT UÇUŞ

İstanbul’dan Kuala Lumpur’a günlük direkt uçuş yapan Türk Hava Yolları, Ekim 2022’den itibaren uçuşları haftada 10'a çıkaracak. Türk yolcular ayrıca Singapur Havayolları, Emirates Havayolları,  Katar Havayolları ve Etihad Havayolları ile İstanbul’dan Changi, Abu Dabi ve Dubai üzerinden Kuala Lumpur’a seyahat etme seçeneğine de sahipler. Şu anda haftalık toplam 2.023 koltuk kapasiteli 7 direkt uçuş ve 9.177 koltuk kapasiteli 45 transit uçuş bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!