banner2

LPG'li araç sahiplerine kötü haber! LPG fiyatlarına zam geliyor: Bu geceden itibaren geçerli olacak

Dolar kurundaki artış ve uluslararası piyasalardaki artışlardan etkilenen akaryakıt fiyatlarında yükseliş sürerken araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir zam daha geliyor.

Ekonomi 18.09.2023, 19:10 18.09.2023, 19:39
Abone ol
LPG'li araç sahiplerine kötü haber! LPG fiyatlarına zam geliyor: Bu geceden itibaren geçerli olacak

LPG fiyatları ne kadar oldu, LPG fiyatları arttı mı, sorularının yanıtı LPG'li araç kullanan vatandaşlar tarafından merak edilerek araştırılıyor. Son zamanlarda akaryakıta gelen zamlardan sonra LPG fiyatları da nasibini alıyor. İşte LPG fiyatlarında son durum....

Akaryakıta yapılan zamlar, ÖTV tutarlarının artırılmasıyla birlikte daha da arttı.

ÖTV, bir malın veya hizmetin tüketilmesinden dolayı alınan vergi türüdür. Bu vergi, malın veya hizmetin fiyatına eklenerek tüketiciden tahsil edilir.

Akaryakıta yapılan ÖTV zamları, benzin ve motorinde litre başına 5 liraya kadar yükseldi. Bu da, benzin ve motorinin pompa satış fiyatına yansımasın KDV'si ile birlikte 6 lirayı buldu.

Bu zamların akaryakıt fiyatlarını uluslararası piyasalarda yaşanan gelişmelerden kaynaklandığı belirtilirken vatandaşlar bu duruma tepki göstererek akaryakıt fiyatlarında indirim yapılmasını bekliyor. 

AKARYAKIT FİYATLARINDA ARTIŞ

Bu zamları devam ettirmesi halinde, vatandaşların tepkisi daha da büyüyebilir. 14 Eylül 2023 Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 1,64 TL zam geldi. Bu zamla birlikte benzinin litre fiyatı İstanbul'da 38,52 TL'ye, Ankara'da 38,67 TL'ye, İzmir'de ise 38,72 TL'ye yükseldi.

13 Eylül 2023 Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 2,03 TL zam geldi. Bu zamla birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul'da 40,07 TL'ye, Ankara'da 40,22 TL'ye, İzmir'de ise 40,27 TL'ye yükseldi.

LPG'ye de gelecek 1 lira 30 kuruşluk zamla birlikte LPG'nin litre fiyatı 10 lirayı aşacak. Bu zamla birlikte LPG'li araç kullanan vatandaşların bütçeleri daha da zorlanacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!