Yandex Metrica

Liste belli oldu! Bayramdan önce hangi maaşlar yatacak?

Liste belli oldu! Bayramdan önce hangi maaşlar yatacak?

Türkiye'de Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte, 15 Haziran'da maaşlarını alacak olan evde bakım aylığından yararlanan vatandaşlar, maaşlarının ne zaman yatacağını yakından takip etmeye başladı. 

Ekonomi

04.06.2024, 14:12

Bayramda maaşlarını eline almak isteyen vatandaşlar, evde bakım maaşlarının bayramdan önce mi ödeneceği konusunu merak ediyor.  Türkiye'de Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşlar maaş ve sosyal yardım ödemelerinin bayram öncesinde yatırılıp yatırılmayacağıyla ilgili haberleri yakından takip ediyor. 

Emekli ve memur maaşlarının yanı sıra evde bakım maaşı, 65 yaş aylığı ve aile destek ödemeleri gibi önemli sosyal yardımların Haziran ayı ödeme tarihleri, bayram öncesinde erkene alınarak vatandaşların hesaplarına yatırılması bekleniyor. 

Başkasına ait POS cihazı ve IBAN kullananlar yandı: Yeni vergiler geliyor cezalar artıyor Başkasına ait POS cihazı ve IBAN kullananlar yandı: Yeni vergiler... Haberi Görüntüle

EVDE BAKIM MAAŞLARI BAYRAMDAN ÖNCE YATACAK MI? 

15 Haziran'da maaşlarını alacak olan memurların maaşlarının bayramdan önce yatıp yatmayacağı henüz netlik kazanmadı. Memur maaşları, normal şartlarda her ayın 15'inde hesaplara yatırılıyor. Fakat ayın 15'inin cumartesi gününe denk gelmesi ve bayram arefesi olması nedeniyle memur maaşlarının 10-14 Haziran haftasında yatırılması öngörülüyor. 

Bakanlık müjdeli haberi duyurdu: O kişilere 5 bin TL ödeme yapılacak! Bakanlık müjdeli haberi duyurdu: O kişilere 5 bin TL ödeme... Haberi Görüntüle

EMEKLİ MAAŞLARI BAYRAMDAN ÖNCE HESAPLARA AKTARILACAK

 Kurban Bayramı'nın 16-19 Haziran'a yani evde bakım maaşının ödeme günlerine denk gelmesi ve bayram sonra maaş ödemelerinde yoğunluk olabileceği öngörülmesi sebebiyle, emekli maaşlarının bayramdan önce yatırılması bekleniyor. 

Başkasına ait POS cihazı ve IBAN kullananlar yandı: Yeni vergiler geliyor cezalar artıyor Başkasına ait POS cihazı ve IBAN kullananlar yandı: Yeni vergiler... Haberi Görüntüle

EVDE BAKIM DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Engelli bireylerin evde bakım desteği alabilmesi için üç koşulu barındırması gerekiyor.

Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamı esas alınmak suretiyle kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olduğu birey sayısına göre kendisine düşen ortalama aylık gelir tutarının, bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3'ünden daha az olduğu gelir testi raporu ile tespit edilmesi,

Engelli bireyin heyet raporu veren hastanelerden alacağı engelli sağlık kurul raporunun ağır engelli kısmında mutlaka "Evet" yazan bir ibare bulunması gerekiyor.

 

Habere Tepki Ver

19

37

7

6

2

1

2

1

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading