banner2

KYK bursu başvurusu ne zaman başlıyor? 2023/2024 KYK BURS/KREDİ başvuruları... KYK burs miktarı ne kadar oldu?

KYK burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Bu yıl üniversiteye giriş yapmış olan öğrenciler, KYK tarafından sunulan burs ve kredi fırsatlarından yararlanmak istiyor. KYK yurt başvurularının sonuçlarının açıklanmasının ardından, gözler şimdi KYK tarafından yapılacak olan yeni burs başvurularına çevrilmiş durumda. Burslar geri ödemesiz olarak sağlanırken, krediler geri ödemeli olarak veriliyor. Peki, 2023-2024 dönemi için KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak?

Ekonomi 29.09.2023, 15:55 29.09.2023, 16:00
Abone ol
KYK bursu başvurusu ne zaman başlıyor? 2023/2024 KYK BURS/KREDİ başvuruları... KYK burs miktarı ne kadar oldu?

KYK burs başvuruları ne zaman, hangi tarihte yapılacak? 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yurt başvuru sonuçları kısa bir süre önce açıklandı. 

Şimdi öğrencilerin dikkati, KYK burs ve kredi başvuru tarihlerine çevrildi. Ekim ayının yaklaşmasıyla birlikte, KYK burs ve kredi başvurularının da başlaması bekleniyor.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

KYK burs ve kredi başvuruları için net bir tarih henüz açıklanmış değil. 

Önceki yıllara göz attığımızda, bu yılın başvurularının da muhtemelen Ekim-Kasım aylarında gerçekleştirileceği tahmin ediliyor. Burs ve kredi başvuruları genellikle aynı dönemde yapılıyor.

2023 KYK BURS VE KREDİ ÜCRETLERİ NE KADAR?

2023 yılı itibariyle, ön lisans ve lisans düzeyindeki üniversite öğrencileri için aylık 1250 TL burs verilmesi kararlaştırılmıştı.

Üniversitelerin tatil dönemlerinde, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından burs ödemeleri yapılıyor. Bu ödemeler, yüksek lisans öğrencileri için aylık 2500 TL ve doktora öğrencileri için aylık 3750 TL olarak belirlendi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!