Yandex Metrica

Kuyumculardan altın yorumu: Elinizi çabuk tutun! Gram altın o tarihte 2750 TL olacak!

Kuyumculardan altın yorumu: Elinizi çabuk tutun! Gram altın o tarihte 2750 TL olacak!

Altın yatırımcıları, altın uzmanlarının yorumlarını araştırmaya devam ediyor. Kapalıçarşı kuyumcuları, gram altın fiyatları hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Kuyumcular gram altın 2750 TL seviyelerine çıkacağını duyurdu. Peki gram altın ne zaman 2750 TL seviyelerine çıkacak?  

Ekonomi

20.05.2024, 20:52

Altın piyasasında hızlı yükseliş devam ediyor. 2023 yılının en çok kazandıran yatırım aracı olan altın, 2024 yılında da ilk aydan itibaren yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarıyor. Altın fiyatlarının yukarı yönlü hareket etmesine rağmen yatırımcılar, altın fiyatlarında hızlı bir düşüş olabilir endişesi ile temkinli yaklaşıyor.

Dolar ve Euro güne nasıl başladı? İşte 1 Temmuz 2024 güncel fiyatlar Dolar ve Euro güne nasıl başladı? İşte 1 Temmuz 2024... Haberi Görüntüle

GRAM ALTIN REKORLAR KIRACAK

Altın piyasasına dair yorumları beklenen kuyumculardan, gram altın fiyatı için yeni tahmin geldi. Kapalıçarşı kuyumcuları, altın yatırımınının güvenli olduğunu vurgulayarak, ''Altın yatırımcıları son 3 yıllık süreçte bugüne kadar belki hedefledikleri kazançları elde edemediler ama o dönemler geride kaldı. Şu anda durum gayet pozitif bir durumda. Ons tarafından altının yükselişler olduğunu görüyoruz. Sıkıntı dolar kurundan kaynaklanıyor. Dolar kuru yükselmeyince ons tarafını destekleyemiyor ve gram altın yeni rekorlara koşamıyor. Bu pozisyonun geçici olduğunun bilinmesi gerekiyor.

Dolar kurunda sabitleme veya şu aşamada düşüş kimsenin işine gelmez. Dolayısıyla bir süre sonra kur üzerindeki bu baskılama gevşetilecektir. Bu gevşeme gerçekleştiğinde de gram altında yükseliş çok hızlı olacak. Şu anda gram altın yükselmiyor, düşüyor diyemeyiz. Yine fiyat artışı var ama yatırımcıyı tatmin etmiyor. Bunun için en azından Nisan ayının ortalarını görmemiz gerekiyor. Sonrasında yine rekorlar kıran gram altını konuşacağız'' ifadelerini kullandı.

Altında kader günü tedbirinizi alın! Dananın kuyruğu yarın kopacak: Gözler FED başkanına çevrildi! Altında kader günü tedbirinizi alın! Dananın kuyruğu yarın kopacak: Gözler... Haberi Görüntüle

2750 TL SEVİYELERİNİ GÖRECEĞİZ

Kapalıçarşı kuyumcuları, ''Fiziki piyasada gram altın bugün 2.412 TL civarında satılıyor. Bu yıl özellikle yaz aylarına girerken altının yıldızı parlayacak. Gram altın o süreçte 2.750 TL fiyata ulaşacak. Beklenen veri akışları olursa o zaman 2.750 TL’den soluksuz bir şekilde 3.000 TL üzerine sıçrayan bir gram altın ile karşılaşacağız. Yılı kapatmadan da gram altın 3.500 TL’yi görür. Bu fiyatları bekleyenler ve ona göre planlama yapanlar kazanır'' dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading