banner2

Kurbanlık fiyatları belli oldu! En ucuz kurbanlık kaç TL? Kurban Bayramı et fiyatlarını düşürecek mi?

Kurban Bayramı'na çok az bir zaman kala kurban satış pazarları hareketlendi. Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, Kurban Bayramı öncesinde en düşük kurbanlık fiyatlarını duyurdu. İşte detaylar...

Ekonomi 05.06.2023, 14:24
Abone ol
Kurbanlık fiyatları belli oldu! En ucuz kurbanlık kaç TL? Kurban Bayramı et fiyatlarını düşürecek mi?

Kurban Bayramı öncesi, Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, büyükbaş ve küçükbaş hayvan fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yardımcı, Küçükbaş hayvanların 7 bin TL'den başlayacağını ve büyükbaş hayvanların ise 84 bin TL'den başlayacağını belirtti. 

"ET FİYATLARI NIRMAL SEVİYEDE"

Ülke genelinde büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığının yeterli düzeyde olduğunu belirten Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, Türkiye'de 20 milyon büyükbaş ve 64 milyon küçükbaş hayvan bulunduğunu ifade etti. Yardımcı, et fiyatlarının normal seviyelerde olduğunu vurguladı ve canlı kilo fiyatlarını paylaştı. Küçükbaş hayvanlar için canlı kilo fiyatının 140-160 TL arasında, büyükbaş hayvanlar için ise 150-160 TL arasında değiştiğini belirtti.

KURBANLIK HİSSE FİYATLARI

Kurbanlık almak için kolları sıvayan vatandaş için de açıklamalarda bulunan Yardımcı, Koçlar için en düşük şartlarda 7-8 bin TL, büyükbaş hayvanlar için ise hisse başına 12-15 bin TL arasında değişen fiyatlar olduğunu belirtti. Bu durumda bir büyükbaş kurbanlığın asgari fiyatının 84 bin TL olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!