banner2

Kurban Bayramı yoğunluğu başladı! Biletler tükendi: Firmalar 8 bin ek sefer açtı

Kurban Bayramı telaşı sürerken yoğunluk sebebiyle hava ve kara ulaşımında yüksek fiyatlara rağmen biletler tükenmiş durumda. Firmalar 8 bin ek sefer açarak vatandaşlara kolaylık sağlıyor.

Ekonomi 02.07.2022, 15:56 02.07.2022, 15:57
Abone ol

Tüm Tükiye'de Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yoğunluk başlamış durumda.

YOL TELAŞI BAŞLADI

9 Temmuz'da başlayacak olan bayram için hazırlıklar sürerken bayramı memleketinde ailesinin yanında veya tatil yörelerinde geçirmek isteyenler için de yol telaşı başladı.

BİLETLER TÜKENDİ

Bayram yoğunluğu kapsamında hava ve kara yolunda son dönemde gelen zamlarla yüksek fiyatlara ulaşan biletler tükendi.

Konuya ilişkin Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım açıklamalarda bulundu.

'1-18 TEMMUZ ARASI 9 MİLYON YOLCU TAŞIMAYI HEDEFLİYORUZ'

Yıldırım yaptığı açıklamada, bayram dolayısıyla şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere yoğun talep olduğunu söyledi.

Bayram tatili süresince günlük ortalama 700 bin yolcunun otobüslerle taşınacağını söyleyen Yıldırım, "1 Temmuz'da başlayan hareketliliğin 18 Temmuz'a kadar sürmesini bekliyoruz. Bu süre içinde ek seferlerle birlikte 9 milyona yakın yolcuyu taşımayı planlıyoruz." dedi.

Türkiye genelinde 353 otobüs firmasının 8 bin 500 otobüsle hizmet verdiğini aktaran Yıldırım, normal günlerde 12 bin olan otobüs sefer sayısının tatil dönemlerinde artırılarak 27 bine kadar çıkarıldığını belirtti.

'8 BİN EK SEFER İÇİN SATIŞLAR BAŞLADI'

Yolculara biletlerini gidiş-dönüş olarak almaları tavsiyesinde bulunan Yıldırım, "Otobüs biletleri tükendi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının şehirler arası otobüs firmalarına B2 ve D2 belgeli otobüsleri kullanma izni vermesi için yaptığımız başvuru kabul edildi.

Kurban Bayramı tatilinde yolcu talebini karşılamak amacıyla konulan 8 bin ek sefer için satışlar başladı." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!