banner2

Kurban Bayramı öncesi müjdesi: ÖĞRENCİLERE 1000 LİRALIK HARÇLIK: İşte bayram harçlığı sorgulama ekranı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrencilere bin TL bayram harçlığı verileceğini duyurmuştu. Seçimin ardından Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu vaadi akıllara geldi. Seçim vaatleri arasında yer alan bayram harçlığı için başvuru ekranı açıldı. İşte detaylar...

Ekonomi 31.05.2023, 15:20
Abone ol
Kurban Bayramı öncesi müjdesi: ÖĞRENCİLERE 1000 LİRALIK HARÇLIK: İşte bayram harçlığı sorgulama ekranı

28 Mayıs'ta tamamlanan ikinci tur seçimlerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan zaferle çıktı. Seçimin ardından öğrencilere verilecek bayram ikramiyesi yeniden gündeme geldi. Kurban Bayramı öncesinde üniversite öğrencilerine harçlık verilecek. Peki bin TL'lik bayram harçlığı için başvuru nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde AK Parti seçim beyannamesini açıklamış ve öğrencilere de müjdeyi duyurmuştu. Artık öğrenciler de dini bayramlar öncesi emekliler gibi bayram harçlığı alacak.

ÖĞRENCİLERE BİN TL BAYRAM HARÇLIĞI

Üniversite öğrencileri için ödenmesi planan bayram harçlığı Kurban Bayramı öncesinde öğrencilere verilecek. Bayram harçlığı ile ilgili net bir tarih henüz verilmedi. Ancak öğrencilerin de emeklilerle aynı tarihte bayram harçlığı alması bekleniyor.

EMEKLİ İKRAMİYELERİ 15 HAZİRAN'DA YATACAK

Geçmiş yıllarda bayramdan 10 gün kadar önce Bayram ikramiyelerinin hesaplara yattığı görülüyor. Bu yılda bayram ikramiyesi ödemelerinin en geç 15 Haziran tarihinde emeklinin hesabına geçeceği tahmin ediliyor. Öğrencilerin Bayram harçlığı ödemelerinin de aynı tarihlerde yapılması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!