banner2

Kulislerden son dakika haberi sızdı! Yeni maaş zammı yakında açıklanacak! Bakın maaşlar ne kadar oluyor...

Cumhurbaşkanı ve parlamento seçimleri geride kalırken milyonlarca vatandaş Temmuz ayından önce maaşlara yapılacak zamlarla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

Ekonomi 01.06.2023, 20:35
Abone ol
Kulislerden son dakika haberi sızdı! Yeni maaş zammı yakında açıklanacak! Bakın maaşlar ne kadar oluyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 Mayıs'ta ikinci tura kalan cumhurbaşkanı seçimlerini 28 Mayıs'ta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı yüzde 52.18 ile kazanarak yeniden cumhurbaşkanı oldu. Erdoğan'ın seçim sürecinde maaş zamlarına yönelik yaptığı açıklamaların seçimlerden hemen sonra hayata geçmesi bekleniyor. İşte milyonlarca çalışanan beklediği memur maaş zammı ile ilgili detaylar...  

Türkiye genelinde seçimin 2. turu 28 Mayıs'ta gerçekleştirilmiş ve Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı seçilmiş hemen ertesi gün her sektörde zam oranları yeniden artışa geçmişti. Haziran ayına girilmesiyle birlikte Temmuz zamlarına 1 ay kala vatandaşı oldukça zorlayacağı öngörülerek yeni girişimlere adım atıldığı öne sürülüyor. Kulislerden aktarılan iddialara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle 3 Haziran tarihini seçti. 3 Haziran tarihinde Mayıs ayı enflasyon oranlarının açıklanması ile maaş ara zam rakamı belirlenmiş olacak ve Haziran ayı maaşları zamlı olarak hesaplara aktarılacak. Asgari ücretin belirlenmesi için Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun yeni kabinenin belirlenmesinin hemen ardından çalışmalara başlaması bekleniyor. 

MAAŞLARA YÜZDE KAÇ ZAM UYGULANACAK?

Seçimden hemen önce görüşmeleri sonra eren ve açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan 700 bin kamu işçisine yüzde 45 zam uygulanmasının ardından en düşük maaş seviyesi 15.000 TL’ye ulaşarak rekor kırmıştı.

Kamuda çalışan milyonlarca memur yapılan zammın ardından memnuniyetsizliğini dile getirirken birkaç gün sonra yine Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük memur maaşının kamu işçisinin maaşından aşağı kalmayacağının sözünü vererek maaşların 22.000 TL’ye kadar yükseleceğini duyurmuş ve bu haber memurlar tarafından sevinçle karşılanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı rakam memur maaşlarında da en az yüzde 45 oranında zam yapılacağını ortaya koydu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!