Yandex Metrica

Sitede Ara

Kulislerden bilgi sızdı! Emeklinin beklediği müjde duyuruldu: Temmuz zammı belli oldu!

Kulislerden bilgi sızdı! Emeklinin beklediği müjde duyuruldu: Temmuz zammı belli oldu!

Milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği haber sonunda geldi! Emekli vatandaşlara Temmuz ayında yapaılacak zammın miktarı belli oldu. 

Ekonomi

07.06.2024, 09:18

Emeklilerin cebi Temmuz ayından sonra bayram edecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2024 yılı emeklilerin yılı olacak demesinin ardından emekliler için çalışmalar hız kesmeden sürüyor. 

Milyonlarca emekli, Temmuz 2024'te uygulanacak olan maaş zammı hakkında detayları anbean takip etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde açıklanan enflasyon rakamları, zammın oranını belirleyecek en önemli etken.  Zam oranıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmasada uzmanlar tarafından yapılan hesaplamalar emeklilerin yüzünün güleceğine işaret ediyor. 

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında emekli maaşlarına önemli bir zam yapılması öngörülüyor. Mayıs ayının enflasyon verileri ile birlikte zammın kesinleşmesi bekleniyor ve zamlı maaşlar önümüzdeki ay itibarıyla emeklilerin hesaplarına aktarılmış olacak. 

Merkez Bankası rezervlerinde yeni rekor: Bir haftada 5 milyar 538 milyon dolar artış sağlandı Merkez Bankası rezervlerinde yeni rekor: Bir haftada 5 milyar 538... Haberi Görüntüle

ÖNGÖRÜLEN ZAM ORANI NEDİR? 

Son dönemde açıklanan tahminlere göre; Mayıs ayında beklenenden yüksek gelen enflasyon verileri, Temmuz zammını etkileyerek emeklilere yüzde 25 civarında bir artış getirebileceği tahmin ediliyor. 

İlk beş ayın toplam enflasyon farkı yüzde 6,71 olarak açıklandı, bu da toplamda yüzde 17,39'luk bir zam beklentisi oluşturdu. Haziran ayının enflasyon tahmini ise yüzde 2,56 olarak güncellendi, bu veriler ışığında yapılan hesaplamalarla emekli maaşlarındaki artış oranının yüzde 25'e ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Bu adam ne dese tersi çıkıyor! Yatırım yapacaklar dikkat! Parasını buna yatıran yıl sonunda milyoner olur Bu adam ne dese tersi çıkıyor! Yatırım yapacaklar dikkat! Parasını... Haberi Görüntüle

EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK? 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 3 Temmuz'da  açıklanacak olan resmi enflasyon rakamları, emekli ve memur maaş zammının kesin olarak netleştirmiş olacak. Bu oranlara göre, en düşük emekli maaşı yüzde 25'lik bir artışla 10 bin TL'den 12 bin 500 TL'ye yükselmesi öngörülüyor. 

Ayrıca, emekli maaşlarına yapılacak ek refah payı ile birlikte toplam maaşların daha da artması bekleniyor. Bu detaylar, emeklilerin mali durumlarında önemli bir iyileşme sağlayacak ve yaşam standartlarının yükselmesini destekleyecek

 

Habere Tepki Ver

3

21

2

2

4

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading