banner2

Kriz orayı da vurdu! Spor salonuna gidecekler dikkat! 'Talepleri artık karşılayamıyoruz'

Koronavirüs salgınıyla birlikte otomotiv sektöründe yaşanan çip krizi başka sektörlere de yayıldı. Öyle ki spor salonları bu durumdan etkilenirken müşteriler bu durumdan mağdur oluyor.

Ekonomi 06.07.2022, 11:41
Abone ol
Kriz orayı da vurdu! Spor salonuna gidecekler dikkat! 'Talepleri artık karşılayamıyoruz'

Koronavirüs salgınıyla birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan çip krizinde otomotiv sektörü dışında başka alanlar da olumsuz etkileniyor.

Elektronik cihazların yönetimi ve bilgi depolaması gibi alanlarda kullanılan çiplerin ithalatında yaşanan sorun spor salonunu müşterilerini ciddi anlamda mağdur ediyor.

SPOR SALONLARI GİRİŞLERİNDE SIKINTI YAŞANIYOR

Yeniçağ'ın aktardığı habere göre, pandemi dönemiyle beraber ilk kez hissedilen ve Fransa’da üretilen çiplerin ithalatının gerçekleştirilememesi nedeniyle spor salonlarında başta salona giriş çıkışlarda kullanılan kart ve bileklik sistemlerinde aksaklıklar yaşanıyor.

SALON YETKİLERİ MÜŞTERİLERİNE KARŞI MAHCUP

İstanbul’un önde gelen bir otelinin spor salonu yetkilisi, 2 buçuk 3 aydır çip krizi nedeniyle müşterilerine hizmet sunmakta sorun yaşadıklarını ifade ederken, “Fransa’dan ithal edilen ve salonumuza giriş çıkış sisteminde ve bilgi depolama amacıyla kullandığımız başta elektronik bileklik olmak üzere geçiş sistemi ürünlerinde sorun yaşamaktayız. Özellikle müşterilerimizin elektronik bileklik taleplerini karşılayamıyoruz ve bu durum bizi müşterilere karşı mahcup ediyor. Çip krizi nedeniyle şimdilik kartla idare etmelerini istediğimiz müşterilerimize bir an önce sevindirici haberi vermek isteriz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!