Kripto parası olan bunu da gördü! İflas bayrağını çekmek üzereler

Küresel piyasalardaki gelişmeler, Fed'in faiz adımı, kripto para madenciliğinin yasaklanması ve son olarak Kazakistan'da yaşanan iç karışıklık sebebiylekripto paralarda rekor bir düşüşe neden oldu.

Ekonomi 07.01.2022, 11:39
Kripto parası olan bunu da gördü! İflas bayrağını çekmek üzereler

Para piyasalarında denge ortamı oluşmaya başlarken Kripto Para piyasalarında satışlar derinleşiyor. Fed'in Mart ayında faiz artırımında bulunma ihtimalinin yükselmesi, ülkelerin kripto paralara regülasyon çalışmalarını hızlandırması, Çin'in kripto para yasaklarını artırması, Kosova'nın kripto para madenciliğine bir süre yasak koyması satışları derinleştirmişti.

KRİPTO PARALARDAKİ DÜŞÜŞ DAHA DA ARTTI

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Kazakistan'da akaryakıt fiyatlarının yükselmesi nedeniyle çıkan protesto eylemlerinin hükümeti devirmesi ve iç karışıklığa neden olup ülkenin Rusya'dan yardım talep etmesiyle birlikte kripto paralardaki düşüş daha da arttı.

KAZAKİSTAN DÜNYANIN EN BÜYÜK İKİNCİ BİTCOIN MADENCİLİK SAHASI

Kasım ayında tarihi yüksek seviyelere ulaşan kripto para birimleri dev kayıplar gördü. Bitcoin, Ethereum ayı piyasasına bir süre önce girmişti. Kazakistan'ın dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madencilik sahası olması ve ülkede internetin iç karışıklık nedeniyle sürekli kesilmesi kripto para madenciliğini vururken piyasaları da olumsuz etkiledi.

KAYIPLAR YÜZDE 5'E YAKLAŞTI

Lider kripto para birimi Bitcoin tarihi zirvesinden kopuş yaşadı. Kasım ayında 69 bin doları gören Bitcoin 41 bin dolara geriledi. Yüzde 40'ı aşkın düşüş yaşayan Bitcoin ayı piyasası oyuncularının eline düştü. Bitcoin gün içinde en düşük 41 bin 3 Dolar, en yüksek de 43 bin 243 dolar seviyesini gördü. Dominansı ise yüzde 40 civarında seyrediyor. Bitcoin saat 08:00 itibarıyla 41 bin 640 dolardan işlem görüyor.

ETHEREUM DA NASİBİNİ ALDI

Ethereum fiyatları da uzun süredir yükseliş hareketi gösteremiyordu. Son gelişmelerle birlite 3 bin dolar sınırına yaklaşan Ethereum saat 08:00 itibarıyal 3200 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

EN ÇOK DÜŞEN SPL

En çok düşenler arasında SPL yüzde 13 oranında kayıpla 0.020 dolar, SPELL yüzde 13 oranında düşüşle 0.014 dolar, LPT yüzde 11 oranında kayıpla 37.92 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!