Kripto paralarda kritik günler! Bitcoin yeni yıl sonrasında roket yapacak mı?

Kripto para piyasaları aralık ayından itibaren bir durgunluğa itilmiş durumda. İyice sıkışan fiyatların yukarı ya da aşağı yönlü bir patlama yapması bekleniyor. Bitcoin'in fiyat hareketini yapması durumda altcoinler de rahat nefes alacak.

Ekonomi 23.12.2021, 10:22 23.12.2021, 11:40
Abone ol
Kripto paralarda kritik günler! Bitcoin yeni yıl sonrasında roket yapacak mı?

Kripto Para birimleri durgun seyrine devam ediyor. Kasım ayında 69 bin Dolar ile tarihi yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin sonrasında sert düşüşe geçti. 10 Kasım’da 69 bin doları gören Bitcoin 46 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Kısa sürede yüzde 33 oranında değer kaybına uğrayan Bitcoin’i diğer kripto para birimleri de izledi.

Küresel enflasyonun yüksek olması, Fed’in faiz artırımına gidecek olması, merkez bankalarının enflasyonu dizginlemek için hamlelerde bulunup faiz artırımı yöntemini seçmiş olmalarından dolayı kripto paralarda güç kaybı yaşanıyor.

Ayrıca yapılacak olan regülasyonların neler getireceği tam anlamıyla bilinmediği için kripto para dünyasında tedirginlik oluşmuş durumda.

BİTCOİN NE KADAR?

Bu gelişmeler ışığında Bitcoin güne 48 bin 947 dolardan başladı. Gün içinde en düşük 48 bin 86 doları gören Bitcoin en yüksek de 49 bin 135 dolara ulaştı. Saat 10:20 itibarıyla Bitcoin yüzde 1 düşüşle 48 bin 517 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!