Kripto parada tarihi düşüş! Ünlü milyarder bile 1 günde bütün parasını kaybetti

Altından eskisi gibi kazanamadığını ifade ederek parasını kripto paralara yatıran ünlü milyarder Mark Cuban'ın parası bir gecede sıfırlandı.

Ekonomi 01.02.2022, 10:54 01.02.2022, 11:02
Abone ol
Kripto parada tarihi düşüş! Ünlü milyarder bile 1 günde bütün parasını kaybetti

Yeni Akit'in haberine göre ünlü milyarder Mark Cuban, bir günde 60 dolardan sıfıra düşen Titan adlı bir DeFi altcoin trade’inden para kaybettiğini açıkladı. Ünlü milyarder, daha önce, Titan adlı bir altcoin satın aldığını ve platforma geri ödünç vererek, esasen likidite sağlayarak ve faiz üzerinden para kazanarak, verim çiftçiliği denen bir şey denediğini açıklamıştı. Sonra token çöktü.

'BİR SPEKÜLATÖR OLARAK PARA KAYBETTİM'

Mark Cuban, 'Geçmişe bakıldığında, bir likidite sağlayıcı olarak para kazandım ve bir spekülatör olarak para kaybettim. Üzerinde daha fazla ödev yapmalıydım.' dedi.

Ünlü milyarderin 200.000 dolar net zarara uğradığı düşünülüyor.

KENDİ HATASI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Milyarderin çıkardığı sonuç, var olması için bir nedeni olmayan bir kripto paraya yatırım yapmanın yanlış olduğu. Token düştüğünde, Mark Cuban Bloomberg’e ‘güçlü’ olduğunu söyledi ve bu, halı çekme (rug pull) adı verilen bir kripto dolandırıcılığına atıfta bulundu, ancak ‘tembel olmanın’ kendi hatası olduğunu ekledi ve 'Böyle oyunlarla ilgili olan şey, her şeyin gelir ve hesapla ilgili olması ve temel ölçütlerin ne olduğunu belirlemek için hesap yapmak için çok tembeldim' dedi.

Halı çekme, bir token yapımcılarının kripto projesini başlattıktan sonra kazançlarını nakde çevirdiği bir tür dolandırıcılığı ifade ediyor. Kripto para piyasası yükseldikçe dolandırıcılık sayısı da arttı. Bir tahmine göre, esas olarak DeFi token’leriyle ilgili olan halı çekme, yatırımcılara 2021’de yaklaşık 3 milyar dolara mal oldu.

'ALTIN ESKİSİ KADAR  KAZANDIRMIYOR' DEMİŞTİ

Milyarder, dünyayı etkisi altına alan salgınlara karşı bile artık altının gerekli tepki vermediğini de ifade etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!