banner2

Kripto para piyasasında altcoin rüzgarı esecek! Tüm zamanların rekoru için geri sayım başladı

En fazla takip edilen bir kripto analisti, düzenleyici belirsizliğin Bitcoin ‘in (BTC) muhtemelen diğer dijital varlıklara hükmedeceği anlamına geldiğini söyledi ve altcoin yatırımcılarına uyarıda bulundu.

Ekonomi 27.03.2023, 19:22
Abone ol
Kripto para piyasasında altcoin rüzgarı esecek! Tüm zamanların rekoru için geri sayım başladı

Kripto analisti Benjamin Cowen,yeni paylaştığı videoda, 785.000 YouTube abonesine BTC’nin 2021’deki rallisini büyük bir altcoin dalgalanması izlemesine rağmen kral kriptonun diğer dijital varlıkları yeneceğini söyledi.

Cowen şu ifadeleri kullandı:

“İnsanların, sırf 2021’de gerçekleşti diye altcoin piyasasının Bitcoin’i takip edeceğini varsayarken biraz dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Aslında Altcoin piyasasının bu rallilerden sonra her zaman Bitcoin’i takip etmediğini ve bu nedenle altcoin piyasasının Bitcoin çiftlerinde devalüasyona yol açmaya devam edeceğini gösteren pek çok örnek var.”

BITCOIN DOMINANCE ENDEKSİNİ DE TAKİP EDİYOR

Cowen, toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun ne kadarının kral kriptoya ait olduğunu izleyen Bitcoin Dominance endeksini (BTC.D) de yakından takip ediyor.

Kripto analistine göre BTC.D, düzenleme baskısı nedeniyle altcoin piyasalarındaki belirsizliğe atıfta bulunarak kritik direnç alanını muhtemelen aşacak. Yükselen bir BTC.D grafiği, Bitcoin’in altcoinlerden daha hızlı değer kazandığını ya da altcoinlerin BTC’den daha hızlı değer kaybettiğini gösteriyor.

Cowen sözlerine şöyle devam etti:

“BTC.D’nin bu şekilde geri geleceğini varsayan pek çok insan olduğunu biliyorum. Ancak bunun kırılma olasılığının çok daha yüksek olduğunu düşünüyorum.

Bence altcoin piyasasına ilişkin düzenleme riskinin göreceli belirsizliği, menkul kıymet olup olmadıklarının bilinmemesi ve yine tam olarak gerçekleşmeyen ancak bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında gerçekleşebilecek resesyon riski, bence altcoinlerin bu süre zarfında sığınak sağlamayacağını, ancak Bitcoin’in göreceli sığınak sağlayabileceğini düşünüyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!