banner2

Kırtasiye yardımı başvuruları nasıl yapılır? 2022 Kırtasiye yardımı devam ediyor mu?

Öğrenci ebeveynleri kırtasiye yardımı hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapıyor. Peki, kırtasiye yardımı başvuruları nasıl yapılır? 2022 Kırtasiye yardımı devam ediyor mu? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Ekonomi 22.04.2022, 12:17 22.04.2022, 12:24
Abone ol
Kırtasiye yardımı başvuruları nasıl yapılır? 2022 Kırtasiye yardımı devam ediyor mu?

İhtiyaç sahibi ailelere, faydalanabilecekleri yardım paketleri devam ediyor. Bunlardan bir tanesi ise kırtasiye yardımı. Peki, kırtasiye yardımı başvuruları nasıl yapılır? 2022 Kırtasiye yardımı devam ediyor mu? İşte detaylar...

KIRTASİYE YARDIMI NE KADAR?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından illere gönderilen resmi yazıda 2022 öğretim yılına hazırlık ödeneği 1325 TL olarak açıklandı. 2022 yılı kırtasiye yardımı ücreti 1.250 TL’dir. Öğrenciler adına velilere yapılan ödeme tutarı ise 450 TL'ye kadar çıkmaktadır. 

KIRTASİYE DESTEĞİ NASIL ALINIR?

İhtiyaç sahibi olan aileler, kendi ilçelerindeki belediye ya da kaymakamlık binalarına giderek başvuruda bulunabilir. Bu aşamanın ardından SYDV yetkilisi başvuru formu verecek. Formun doldurulması istenecek ve bazı evrak listesi teslim edilecek. Bu evrak listesi ve form tekrar kuruma teslim edilerek başvuru tamamlanacak. 

KİMLER KIRTASİYE YARDIMI ALABİLİR?

Bu tür yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların, ihtiyaç sahibi olması gerekiyor. Aylık geliri yüksek, sosyal güvencesi sağlam olan ailelere bu tür destekler verilmiyor. Eğer ihtiyaç sahibi iseniz, kırtasiye yardımı için kendi ilçenizde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ofisine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Kısa bir onay sürecini geçirdikten sonra ödemeniz yapılacaktır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!