Kırmızı et zammına karşı harekete geçtiler! Ayda 5 ton eti rekor indirimle satıyorlar

Bursa'da kırmızı et zammına karşı harekete geçen köylüler kooperatif kurdu. Burada et satış marketi açan köylüler ayda 5 ton eti rekor indirimle satıyor.

Ekonomi 20.05.2022, 12:49
Kırmızı et zammına karşı harekete geçtiler! Ayda 5 ton eti rekor indirimle satıyorlar

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesi Tepecik köyünde köylüler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurdu. Bu kapsamda 100 bin nüfuslu ilçede bir de market açan köylüler  yetiştirdikleri hayvanları keserek bu markette satıyor.

ARACISIZ SATIŞ

Köylüler bu sayede aracıyı ortadan kaldırıp hem hayvanlarını iyi paraya satarken; tüketiciye de kaliteli eti uygun fiyata sunuyor. Tepecik köylülerinin açtığı et ve süt ürünleri marketi yoğun talep görüyor. Markette ayda 5 ton dana eti ve 20 kuzu satışı oluyor.

Her geçen gün talep artması sebebiyle köylüler kendi hayvanlarının yanında çevre köylerden aldıkları hayvanları keserek marketlerinde satışını yapıyor. Markette dana kıyma 130 lira, kuşbaşı ise 140 liradan satılıyor. Kuzu kuşbaşı 150 liradan; pirzola ise 170 liradan satışa sunuluyor.

"KALİTELİ ETİ UYGUN FİYATTAN SUNUYORUZ"

Tepecik Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Nazmi Seymen, "Köyümüzden ve çevre köylerden aldığımız hayvanları kesimini yaparak ilçe merkezinde açtığımız markette satışa sunuyoruz. Kaliteli eti uygun fiyattan vatandaşlara sunuyoruz. Ayda 5 ton dana eti satışı yapmaktayız. Bunun yanında 20 adet kuzu satışı da yapıyoruz. 100 bin nüfuslu ilçede bu satış oranı oldukça yüksek bir rakam. İlçemizde yüzce köy var et ve süt ürünleri marketi açan tek köy biziz, etlerimiz büyük rağbet görüyor. Her geçen gün satışlarımız artıyor. Köyümüzdeki hayvanlar yetmediği için çevre köylerden de hayvan alıp kesimini yaparak vatandaşların hizmetine sunuyoruz. Üreten köylü de memnun satın alan vatandaş da memnun" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!