banner2

Kimse bunu tahmin edemezdi! Türkiye'de yılın otomobili bakın hangisi oldu?

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD)'nin bu yıl yedincisini düzenlediği Türkiye'de Yılın Otomobili" yarışmasında şampiyon belli oldu. Hyundai Tucson, finale kaldığı 7 otomobil arasından birinciliği göğüsledi.

Ekonomi 08.06.2022, 13:46 08.06.2022, 14:54
Abone ol
Kimse bunu tahmin edemezdi! Türkiye'de yılın otomobili bakın hangisi oldu?

Türkiye'de "Yılın Otomobili" Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen yarışmayla belli oldu. Hyundai Tucson, tüm rakiplerini arkada bırakarak birinciliğe yerleşti. İstanbul Park’ta düzenlenen yarışmada Tuscon, toplamda 3 bin 710 puan aldı.

YILIN TASARIMI ÖDÜLÜ BMW'YE GİTTİ

Yarışma kapsamında, "Yılın Tasarımı" kategorisinde birinciliği BMW 4 Serisi Gran Coupe kazanırken, bu yıl ilk kez verilen "Yılın Basın Lansmanı" ödülünü Fiat Egea Hybrid Lansmanı, "İnovasyon" ödülünü ise "Yol Arkadaşım Connect" projesiyle yine Fiat kazandı.

FİNALE KALAN OTOMOBİLLER HANGİLERİ?

"Türkiye’de Yılın Otomobili" yarışmasının ilk etabında, 38 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer almaya hak kazandı. Finale kalan modeller "tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı" gibi kriterler açısından önemli bir sınavdan geçirildi. "Yılın Otomobili"ni belirleyen ikinci etapta ise Citroen C4, Honda Civic, Hyundai Tucson, Mercedes-Benz C Serisi, Nissan Qashqai, Opel Mokka ve Renault Taliant finale kalmaya hak kazandı.

Birinci seçilen Hyundai Tucson "Yılın Otomobili" logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

64 OTOMOTİV GAZETECİSİ OY KULLANDI

Öte yandan, alanında uzman 64 Türk otomotiv gazetecisinin oy kullandığı yarışma sonucunda, Hyundai Tucson 3 bin 710 puan, Honda Civic 2 bin 980 puan, Opel Mokka 2 bin 790 puan, Nissan Qashqai 2 bin 80 puan, Mercedes-Benz C Serisi 1980 puan, Renault Taliant 1470 puan ve Citroen C4 de 990 puan aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!