banner2

Kimse bilmiyordu! Bunu yapanın elektrik faturası %50 ucuz geliyor

Elektrik faturasının sürekli yükselmesini önlemek istiyorsanız bazen tek yapmanız gereken doğru adımları atmak ve bazı kötü alışkanlıkları değiştirmek. İşte Elektrik faturasını azaltmak için yapmanız gerekenler...

Ekonomi 29.06.2022, 16:19
Abone ol
Kimse bilmiyordu! Bunu yapanın elektrik faturası %50 ucuz geliyor

Elektrik faturasının yüksek gelmesi can sıkıcı olabiliyor. Ancak bu durumu değiştirmek te elimizde.Elektrik faturasının yüksek gelmesini önlemek istiyorsanız yapmanız gereken şey basit. 

ÇAMAŞIR MAKİNESİNİ AKŞAM ÇALIŞTIRIN

Şüphesiz çamaşır makinesi vazgeçilmez ev aletlerinden biridir. Enerji tüketimi elektirk faturanızın toplam tutarı üzerinde önemi bir etkiye aahip olduğundan akşam saatlerinde çamaşır makinesini çalıştırmak enerji tüketimini azaltacaktır dolayısıyla elekktirik faturanızda buna bağlı olarak bir düşüş görebilmeniz de mümkün.

DAHA AZ ELEKTRİK KULLANIMI İÇİN DİĞER İPUÇLARI

Kurutma makineniz veya entegre kurutuculu bir çamaşır makineniz varsa, yalnızca gerektiğinde, yani kışın soğuk mevsimde veya havanın yağmurlu olduğu ve çamaşırları havayla kurutmanın mümkün olmadığı durumlarda kullanmanız önerilir. Yaz aylarında, elbette, kurutucuyu bırakmanız ve doğal olarak kuruması için kıyafetlerinizi güneşte dışarıda asmanız şiddetle tavsiye edilir. Bu sayede elektrik faturanızda ciddi bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

Ve sıcak mevsimden bahsettiğimiz için klimalara dikkat edin. Yaz aylarında tükettiğiniz elektriğin çoğundan onlar sorumludur. Düzgün temizlenmemiş veya çok eskimiş bir cihazın faturayı hızlı bir şekilde, tahmin edebileceğinizden çok daha fazla artırabileceğinden bahsetmiyorum bile. Klima modelinizin yüzeyinin tamamen temiz olduğundan emin olun. Toz veya kir ile doluysa, evi etkili bir şekilde soğutamaz ve faturanızı artırır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!