banner2

Kendi işini kuracaklara devletten destek! Faizsiz 2 yıl geri ödemesiz 500 bin TL: Detayları belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2 yıl geri ödemesiz 60 ay vadeli 500 bi TL krediyi halkbank aracılığıyla vereceğini açıkladı. Bir destek kredisi olan bu ödeme ise tamamen faizsiz olacak.

Ekonomi 10.05.2023, 11:09 10.05.2023, 11:41
Abone ol
Kendi işini kuracaklara devletten destek! Faizsiz 2 yıl geri ödemesiz 500 bin TL: Detayları belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni bir destek kredi paketi açıkladı. Bakanlık, Halkbank aracılığı ile ilk 2 yıl geri ödemesiz 60 ay vadeli 500 bin TL kredi veriyor. Halkbank aracılığı ile 500 bin TL’ye kadar verilecek olan destek kredisi tamamen faizsiz.

TEKNO GİRİŞİMCİ DESTEK KREDİSİ

Söz konusu kredi ile teknoloji odaklı girişimlerin büyümesi, bilişim ve yazılım alanlarında istihdamın artırılması ve rekabetin desteklenmesi hedefleniyor. Tekno Girişimci Destek Kredisi'nden, Teknokent ve Teknopark gibi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri'nde faaliyet gösteren girişimciler faydalanabilecek. Öte yandan TÜBİTAK, KOSGEB gibi kamu kurum ve kuruluşları ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın teknoloji odaklı hibe/destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler de Tekno Girişimci Destek Kredisi'nden yararlanabilecek.

MAAŞ ÖDEMESİ, HİZMET ALIMI GİBİ BELGELER İSTENECEK

Firmaların mal ve hizmet alımı, maaş ödemesi, işletme giderleri, ofis malzemesi, ekipman, yazılım ve donanım alımlarının finansmanı için belge karşılığında kullanılabilecek krediler, en fazla 500 bin lira tutarında, iki yıl anapara ödemesiz ve 60 ay vadeli olabilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!