Kazancı 6 milyar dolar! Rusya'nın en büyük şirketi Türkleri bekliyor

Rusya'nın e-ticaret devi Ozon'dan flaş Türkiye kararı geldi. Yaşanan savaş nedeniyle bölgede yalnız kalan Rusya Türkiye pazarına girmeye karar verdi. Marka bu bağlamda Türkiye'de bir etkinlik düzenliyor.

Ekonomi 06.08.2022, 13:36
Kazancı 6 milyar dolar! Rusya'nın en büyük şirketi Türkleri bekliyor

Rusya'nın en büyük online pazarı olan Ozon, Türkiye pazarına girmeye karar verdi.  

TANIŞMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Türk markalarını satıcı olarak bünyesine katmak amacıyla ülkemiz e-ticaret sektörüne yönelik bir tanışma etkinliği düzenleyen dev marka, bu sayede Türkiye pazarına giriş yapacak.

100 MİLYON MÜŞTERİYE SATIŞ YAPABİLME YOLLARI PAYLAŞILACAK

Tekstilden ayakkabıya, mobilyadan teknolojiye üretici, tedarikçi ve perakende markası pozisyonundaki 250’ye yakın firmanın katılım sağlaması beklenilen bu etkinlikte, ülkemizdeki üretici ve tedarikçilerin yaklaşık 100 milyon müşteriye hitap eden Ozon Global’de satış yapabilmesinin yolları paylaşılacak.

OZON-RU TÜRKİYE'DE OFİS KURDU

İstanbul’da ofis kuran Ozon Global’in yeni göreve başlayacak olan Türkiye Ceo’su da katılımcılara tanıtılacak. Uluslararası e-ihracat platformu olan WORLDEF’in desteğiyle 11 Ağustos 2022 Perşembe günü tanıtım toplantısı gerçekleştirilecek.

'BÜYÜK MEMNUNİYET DUYUYORUZ'

SABAH'a özel açıklamalarda bulunan Ozon Global Direktörü Stepan Gusamov, 2020'den beri uluslararası markaları platformlarında satışa sunduklarını söyledi. Gusamov, "Ozon'un bir parçası olan Ozon Global, uluslararası satıcıların Rusya pazarına girmesini sağlıyor ve yurtdışından gelen ürünleri Rusya'nın tüm bölgelerindeki alıcılara ulaştırıyor. Yabancı satıcıları Rusya pazarına dahil etme konusunda iyi bir deneyime sahibiz. Bu deneyimimizi Türk satıcılarla paylaşmaktan ve onlara dünyanın en büyük e-ticaret pazarlarından birine erişim sağlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!