Yandex Metrica

Sitede Ara

Karşılıksız 17 bin liralık sosyal yardım verilecek: Ev hanımı, çalışan fark etmiyor! Tek şart...

Karşılıksız 17 bin liralık sosyal yardım verilecek: Ev hanımı, çalışan fark etmiyor! Tek şart...

Kadınlara müjdeli haber geldi! Çocuk sahibi olan kadınlara 17.002 TL maaş bağlanıyor. Bunun yanı sıra ek sosyal hakların gelmesi ise an meselesi.  

Ekonomi

11.07.2024, 10:47

Türkiye'de doğuım oranlarının düşmesi, yeni tedbirler ve destekleri hayata geçirmeye yöneltti. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda çocuk sahibi olan kadınlara asgari ücret tutarında maaş bağlanabilir. Ev hanımı ya daçalışan kadın olması ise fark etmiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Türkiye’de doğum oranlarının düştüğünü ve bunun Ciddi bir sorun haline geldiğini söylemişti. Bu durumun önüne geçebilmek amacıyla hükümet tarafından yeni önlemler alınıyor. Yapılan açıklamalara göre çocuk sahibi olan kadınlara asgari ücret tutarında sosyal yardım ödemesi yapılması planlanıyor.

O bölgede devasa rezerv bulundu: Tam tamına 3,2 milyarlık keşif! Değeri dudak uçuklattı! Herkes sıraya girecek O bölgede devasa rezerv bulundu: Tam tamına 3,2 milyarlık keşif!... Haberi Görüntüle

ÇOCUK SAHİBİ KADINLARA DEV SOSYAL YARDIM

AK Parti MYK’da görüşülen konular arasında çocuk sahibi olmak isteyen ve en az iki çocuk yapan kadınlar için verilecek destekler gündeme geldi. Bu desteklerden biri de çocuk sahibi olan kadınlara asgari ücret tutarında bakım desteği verilmesi oldu. Asgari ücret güncellendikçe bakım desteği miktarı da değişecek.

Son dakika: En düşük emekli maaşına zam kararı! İlave düzenleme yapılacak Son dakika: En düşük emekli maaşına zam kararı! İlave düzenleme... Haberi Görüntüle

EK SOSYAL HAKLARDA SAĞLANACAK

Tüp bebek tedavisi görmek isteyen kadınlar için yaş sınırı artırılacak. Şu anda 40 olan yaş sınırı, 45'e yükseltilecek.

Devlet hastanesinde doğum yapmak isteyen kadınlar için ise yeni düzenlemeler yolda. Hastaneler 'anne dostu hastane' kapsamına alınacak.

Çalışan kadınların doğum izinlerinin de arttırılması gündemde. Ayrıca çocukları ilkokula başlayana kadar kısmi süreli çalışma fırsatı da sunulabilir.

Yine Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için Yenidoğan desteği verilecek. Devlet iki yıl süreyle yeni doğan çocuklara bebek bezi ve mama yardımı yapacak.

Çocuk sahibi olan aileler için vergi indirimi de sağlanacak.  En az iki çocuğu ve daha fazla çocuğu olan ailelere konut alımı ve araç alımında vergi indirimi imkanı sunulacak.

Doğum yardımı parasında da güncelleme yapılacak. Şu anda bir çocuğa kadar 300 TL, iki çocuğa kadar 400 TL ve 3 ve üstü çocuğa 600 TL Doğum yardımı ödemesi yapılıyor. Ancak bu yardım miktarı arttırılacak.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

2

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading