Karar sonrası Edirne doldu taştı! Vatandaşlar birbirleriyle yarıştılar

PCR zorunluluğunun başlamasına saatler kala Bulgaristan sınırında stok alışverişi için Edirne’ye akın eden çok sayıda Bulgaristan vatandaşı, kısa sürede buldukları her şeyi almak için birbirleriyle yarıştılar, araçlarının bagajını doldurup Edirne'den ayrıldılar.

Ekonomi 19.01.2022, 12:25 19.01.2022, 13:55
Abone ol
Karar sonrası Edirne doldu taştı! Vatandaşlar birbirleriyle yarıştılar

Bulgaristan’da artan corona virüs vakalarının ardından Bulgaristan Sağlık Bakanlığı yeni tedbirler aldı. Yarından itibaren Bulgaristan’a giriş yapacak kişilerin geçerli aşı sertifikası veya hastalığı geçirdiğine dair belge ve en geç 72 saat öncesinden yapılmış negatif PCR testi ibraz etmeleri gerekecek. Bulgaristan’ın PCR kararının maliyetli olacağını düşünen çok sayıda Bulgaristan vatandaşı, uygulama öncesi Edirne’ye akın etti.

VATANDAŞLAR ÜRÜNLERİ ALABİLMEK İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞTI

Gerek tur otobüsleriyle gerekse şahsi araçlarıyla Edirne’ye gelen Bulgaristan vatandaşları, kısa sürede buldukları birçok ürünü alabilmek için adeta yarıştı.
Yiyecekten temizlik malzemesine birçok ürün alan ve aldıklarını taşımakta güçlük çeken Bulgaristan vatandaşları, otomobillerinin ve geldikleri tur otobüslerinin bagajını doldurup Edirne'den ayrıldı.

BULGARLAR ÜZGÜN

Alışveriş için Edirne'ye gelen Bulgaristan vatandaşı Mine Ömer, PCR testinin maliyetli olduğunu belirterek, 3 ay gelemeyeceklerini ve üzgün olduğunu söyledi. Bir başka Bulgaristan vatandaşı Sevgi Sebaydunova da, normalde cumartesi günü Edirne'ye geleceklerini ama PCR kararını duyunca hemen gelip alışveriş yaptıklarını ifade etti.

ESNAF MÜŞTERİLERİNİN YÜZDE 99'UNUN BULGAR VATANDAŞI OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Edirneli esnaf Metin Doğan, müşterilerinin yüzde 99'unu Bulgaristan vatandaşlarının oluştuğunu söyledi. PCR uygulaması öncesi alışveriş yoğunluğu yaşandığını belirten Doğan, PCR uygulaması nedeniyle artık gelişler de azalma yaşanacağını söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!