banner2

Karadeniz gazında yeni gelişme! Rezerv miktarı çok daha fazla! Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek

Karadeniz'deki doğalgaz rezervinin, konuşulandan ve resmi açıklamalardan çok daha fazla olduğu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şubat ayında yeni büyük müjdeyi dünyaya ilan edeceği iddia ediliyor.

Ekonomi 10.01.2023, 12:00
Abone ol
Karadeniz gazında yeni gelişme! Rezerv miktarı çok daha fazla! Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek

Karadeniz'de keşfedilen 710 milyar metreküplük doğal gaz keşfi, Türkiye'nin enerji bağımsızlığına giden yolda önemli bir kilometre taşı oldu.

Sakarya Gaz Sahası'nda incelemelerde bulunan Sabah Gazetesi yazarı Yavuz Donat, bölgede yapılan çalışmalarla ilgili bir yazı kaleme aldı.

ÖZEL BİLGİ

Karadeniz'deki doğalgaz rezervinin, konuşulandan, resmi açıklamalardan çok daha fazla olduğunu belirten Yavuz Donat, "Bu konuda tek cümle yazabiliyoruz. Gerisi... Özel ve gizli bilgi. Sanırız... Şubatta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağzından bütün dünya duyar." ifadelerini kullandı.

DOĞALGAZ FİYATLARI UCUZLAYACAK

İşte Sabah Gazetesi yazarı Yavuz Donat'ın 'Doğalgaz müjdeleri" başlıklı o yazısı: 

Sakarya Gaz Sahası... Binlerce insan... 9 helikopter... 51 gemi... Yoğun bir çalışma temposu... Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürü Melih Han Bilgin, bizi bir bağlantı noktasında durduruyor:

- Deniz ile kara bağlantısı... Denizden gelen doğalgaz hattının, karadaki hat ile buluştuğu nokta burası... Medyadan ilk gören kişi sizsiniz.
Teşekkür ediyoruz... Ve okurlarımızdan gelen yoğun sorulardan birini soruyoruz:

- Karadeniz doğalgazı evlere, fabrikalara ulaşınca... Faturalarda ucuzlama olacak mı?

Yanıt sevindirici... Müjde:

- Evet... Mutlaka olacak.

"KARAR SİYASİ OTORİTENİNDİR"

Milletin beklentisi... Soru yağmuru... Karadeniz doğalgazı ilk ay bedava verilecek mi? Bölgede öyle yoğun konuşuluyor ki.

Genel Müdür Melih Han Bilgin'in yanıtı:

Maliyet konusu çok önemli... Biz hesaplamaları yapar ve siyasi otoriteye sunarız. Alternatiflerimiz var... A alternatifi... Sonra B... Ve C... Bu alternatifler, siyasi otoritenin önündeki pencerelerdir. Karar siyasi otoritenindir.

"MÜJDE ŞUBAT AYINDA AÇIKLANACAK"

Karadeniz'deki doğalgaz rezervi, konuşulandan, resmi açıklamalardan çok çok fazla.

Bu konuda tek cümle yazabiliyoruz. Gerisi... Özel ve gizli bilgi. Sanırız... Şubatta, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağzından bütün dünya duyar.

2030 YILINDA TÜRKİYE'Yİ DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTARMAK HEDEFLENİYOR

TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, dedi ki:

Bize... Bu sahada görev yapan 10 bin kişiye... Görev verildi... "Doğalgazı bul ve çıkar..." Görevi yerine getiriyoruz. "Bir büyük hedefimiz daha var" dedi ve ekledi:

2030 yılına kadar Türkiye'yi, enerjide dışa bağımlılıktan kurtarmak. Hedefe ya ulaşacağız... Ya da ulaşacağız... Başka yolu yok.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!