banner2

Karadeniz gazı evlerde ne zaman kullanılacak? Tarih belli oldu

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Özcan, Karadeniz gazında sona gelindiğini belirtirken ''İnşallah nisan ayı itibarıyla sisteme bağlanacak, ondan sonra tüm Türkiye'yi gazla buluşturacağız." dedi.

Ekonomi 31.03.2023, 08:50 31.03.2023, 09:06
Abone ol
Karadeniz gazı evlerde ne zaman kullanılacak? Tarih belli oldu

Türkiye'nin en büyük keşfi olarak kayıtlara geçen, Fatih sondaj gemisinin gerçekleştirdiği 540 milyar metreküp doğal gaz keşfini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada ''Arefe günü Karadeniz gazının Filyos'ta karaya çıkma töreni yapılacak. Karadeniz gazının Filyos'a getirilmesi törenini yaparken müjdelerimiz olacak. İki bayramı bir arada yaşayacağız.'' ifadelerini kullanmıştı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı temsilcileri, önceki gün TBMM Deprem Araştırma Komisyonu'nda sunum yaptı.

''HAZIRLIKLAR BİTTİ''

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Özcan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Müjdeyi Cumhurbaşkanımız verdi, arife günü olarak ifade etti. Biz BOTAŞ olarak orada, karadan itibaren Türkiye iletim sistemine bağlamakla mükellefiz. Kasım itibarıyla tüm hazırlıklarımızı bitirdik, bekliyoruz.''

KARADENİZ GAZI EVLERDE NE ZAMAN KULLANILACAK?

Karadeniz gazının evlerde ne zaman kullanılacağı yönündeki soruya da yanıt veren Burhan Özcan, ''İnşallah nisan itibarıyla sisteme bağlanacak, ondan sonra tüm Türkiye'yi gazla buluşturacağız." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!