Kapalı Çarşı esnafından çok konuşulacak altın açıklaması! 'Arap Baharı yaşayacağız'

Suudi Arabistan'ın Türkiye'ye seyahat yasağını kaldırması sonrası Kapalıçarşı esnafı kararı sevinçle karşıladı. Bu karardan esnafın kazançlı çıkacağını belirten esnaf, 'Arap dünyasındaki en büyük para Suudi Arabistan’da var. İyi anlamda bir Arap Baharı yaşayacağız. Suudiler, bizim işimize yansıyacak. Araplar altını çok sever, inşallah Kapalı Çarşı’da bol bol altın alacaklar' diye konuştu.

Ekonomi 21.06.2022, 16:48
Kapalı Çarşı esnafından çok konuşulacak altın açıklaması! 'Arap Baharı yaşayacağız'

Suudi Arabistan, pandemi sebebiyle uygulanan Türkiye, Hindistan, Vietnam ve Etiyopya'ya seyahat yasağının kaldırıldığını açıkladı.

Alınan kararı öğrenen Kapalıçarşı esnafı ise büyük sevinç yaşadı. Esnaf turizm sezonunu açılması ile birlikte İstanbul'u tercih edecek Arap turistleri beklediklerini belirtti. 

NORMALLEŞME SÜRECİNİ OLUMLU BULUYORUM 

Kapalıçarşı'da kuyumculuk yapan Enginnaro Baş, "İki ülke arasındaki normalleşme sürecini çok olumlu buluyorum. Türkiye’de, Kapalı Çarşı’da binlerce, milyonlarca turist var. Gücümüze güç katacağımıza inanıyorum. Arap dünyasındaki en büyük para Suudi Arabistan’da var. Cumhurbaşkanımızın olumlu adım atması ülkemiz adına muhteşem olacak. İyi anlamda bir Arap Baharı yaşayacağız. Suudiler, bizim işimize yansıyacak. Araplar altını çok sever, inşallah Kapalıçarşı’da bol bol altın alacaklar" ifadelerine yer verdi. 

ESNAF BU KARARDAN KARLI ÇIKACAK

Türkiye ve Suudi Arabistan arasında başlayan yeni döneme ilişkin konuşan başka bir esnaf Gökay Şimşek ise, "Suudi Arabistan ve diğer Arap ülkelerindeki insanlar Türkiye’yi diğer Avrupa ülkelerinden daha rahat görüyorlar. Yani kendilerini her zaman Türkiye’de rahat hissettiklerini ifade ediyorlar. Ben bunu olumlu görüyorum. Daha da ilerlemesini temenni ediyorum. Çünkü Suudi halkıyla Türk halkı arasında olan bir gerginlik yok zaten. Esnaf olarak bizim kazançlı çıkacağımızı düşünüyorum. Bunu destekliyorum. Türkiye’nin çıkarlarını korumak için özveride bulunan Arap müşteriler ve komşularımız var. Ben bu tür yaklaşımların Türkiye açısından çok daha iyi olacağına inanıyorum ve temenni ediyorum" sözlerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!