banner2

Kamuda çalışmak isteyenlere müjde! KPSS şartsız 46 bin asker, polis, işçi alınacak: Başvuru şartları açıklandı

Kamuda çalışmak isteyenleri sevindiren haber geldi. En az ilkokul mezunu asker, polisi ve işçi pozisyonlarında 46 bin 610 personel alımı yapılacak. 

Ekonomi 08.05.2023, 15:17
Abone ol
Kamuda çalışmak isteyenlere müjde! KPSS şartsız 46 bin asker, polis, işçi alınacak: Başvuru şartları açıklandı

Kamu da çalışmak isteyen vatandaşlar açılan ilanları yakından takip ediyor. Kamuya KPSS şartı aranmadan en az ilkokul mezunu olmak kaydı ile 46 bin 610 personel alınacağı duyuruldu. Kamuya KPSS şartı aranmadan en az ilkokul mezunu olmak kaydı ile 46 bin 610 personel alınacağı duyuruldu. Düşük KPSS puanıyla alınacak çoğu kadrolara da başvurular başladı. Birçok pozisyon için açılan iş alım ilanlarının detayına göre başvuru şartları belli oldu.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylardan aşağıdaki şartları taşıması bekleniyor:

  • Türk vatandaşı olmak.
  •  Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.
  • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!