banner2

İTO Başkanı Avdagiç'ten GES ile ilgili kritik açıklama: Piyasaya olumlu sonuçları olacağını öngörüyoruz

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, dün Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) ile ilgili önemli açıklamalrda bulundu. Avdagiç, ''Ekonomi politikamıza yönelik açıklanan tedbirler, enflasyonla mücadele ve finansal istikrarın güçlendirilmesine önemli katkı verecek. '' dedi.

Ekonomi 10.06.2022, 08:50
Abone ol
İTO Başkanı Avdagiç'ten GES ile ilgili kritik açıklama: Piyasaya olumlu sonuçları olacağını öngörüyoruz

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, dün Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan gelire endeksli devlet iç borçlanma senedi (GES) ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

'PİYASAYI GÜÇLENDİRECEK BU KARARLARIN OLUMLU SONUÇLANACAĞINI ÖNGÖRÜYORUZ'

Avdagiç, Bakanlık tarafından açıklanan tedbirlerin enflasyonla mücadele ve finansal istikrarın güçlendirilmesine katkı vereceğini ifade ederek şunları söyledi:

''Ekonominin tüm kurumlarının eş güdüm halinde aldığı piyasayı güçlendirecek bu kararların olumlu sonuçları olacağını öngörüyoruz.''

'GES'İN TL TASARRUFUNU İYİ BİR GETİRİ İLE TEŞVİK EDİLMESİNE KATKI VERECEĞİ İNANCINDAYIZ'

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 15 Haziran'da başlatacağını duyurduğu, gelire endeksli devlet iç borçlanma senedinin (GES), gittikçe daha da önemli olan TL tasarrufların iyi bir getiri ile teşvik edilmesine ve yatırıma, işe dönüşmesine katkı vereceği inancındayız.

'BDDK'NIN SELEKTİF YAKLAŞIMI REFAHIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ'

İTO kredilerin üretken alanlara yönlendirilmesinin daima savunucusu oldu. BDDK'nın selektif yaklaşımı, refahımız için çok önemli. Bu kararların yatırımda yeni fırsat pencereleri açacağına inanıyoruz. Alınan sıkılaşma tedbirleri de enflasyonun gerilemesi için gereklidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!